V sobotu 30. března přivítalo žďárské béčko na své půdě lídra tabulky. V 17. kole na Bouchalky dorazily Okříšky.

Počet diváků: 100

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Šenkýř - Novotný, Havlík, Peňáz T., Klouda (62. Pelikán) - Srnský M. (76. Přibyl), Zažímal, Kulhánek (76. Machatka), Srnský D. (62. Peňáz Z.) - Švoma - Henzl

Sestava SK Huhtamaki Okříšky: Fiala - Němec, Suchna, Dočekal, Benda, Dubský (88. Popelář), Bence V., Bence R., Ryšavý (83. Veleba), Rampír, Růžička (60. Picmaus)

Domácí byli od začátku lepším týmem a jejich snaha vyústila i v šance. V 10. minutě se hosté nedohodli, ale Henzl z úhlu trefil jen boční tyčku. Chvíli poté vysunul Kulhánek za obranu Davida Srnského, ale Henzl jeho přihrávku z malého vápna do brány nedostal. Hosté těžili z chyb domácích. Špatnou rozehrávku vystihl Dubský, ale z úhlu bránu netrefil. Ve 32. minutě Fialův dlouhý nákop domácí neodklidili do bezpečí, u míče byl první Vojtěch Bence a překonal domácího brankáře - 0:1. Od té chvíle hosté rezignovali na ofenzivu a zalezli před své vápno.

Domácí měli po přestávce optickou převahu, ale do šancí se dostávali přes obranný val soupeře jen stěží. Až v 73. minutě pronikl do vápna Zdeněk Peňáz, ale trefil jen Fialu, který si poradil i s následnou tečí Henzla. V 80. minutě šli hosté po červené kartě Dočekala do desíti. Domácí utahovali šrouby, ale Machatkova hlavička skončila těsně nad bránou. Hosté ustáli i několik dalších závarů a když Pelikánova pumelice v závěru mířila kousek vedle, tak bylo jasné, že všechny body putují do Okříšek.

Ohlasy k utkání

„Podali jsme velice dobrý výkon, ale doplatili jsme na koncovku. Druhý poločas se téměř nehrálo, když hosté hru rozkouskovali, ale i tak jsme si nakonec vypracovali šance, ale nebylo nám přáno. Před týdnem jsme bod získali, teď jsme tři ztratili,“ zhodnotil utkání trenér Martin Mužátko.