FC ŽĎAS pomáháNÁBOR HRDINŮ VE ŽĎÁŘE NAD SÁZAVOU

Nábor do registru dárců kostní dřeně. Věnujte 10 minut svého času pro záchranu života!

Při příležitosti fotbalového turnaje mladší přípravky U9 dne 24.6.2023 jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným. Uspořádali jsme 24.6.2023 nábor do registru dárců kostní dřeně přímo v areálu fotbalového hřiště.

Jak se do registru na místě zapíšete?

  • vyplníte si zdravotní dotazník
  • sami si provedete bezbolestný stěr z úst
  • řekneme si pár důležitých informací

- to celé zabere pouze přibližně 10 minut vašeho času, díky kterým darujete naději na život těžce nemocným pacientům.

Základní podmínky pro vstup do Českého národního registru dárců dřeně:

  • věk 18 - 35 let (až do dne 36. narozenin)
  • velmi dobrý zdravotní stav bez trvalého užívání léků (vyjma antikoncepce a léků na sezónní alergie)
  • hmotnost alespoň 50 kg
  • ochota překonat určité nepohodlí a "ztrátu" času pro záchranu života někoho neznámého

Vstupem do registru se stáváte potenciálním dárcem pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií či jinou vážnou poruchou krvetvorby, a jeho jediná naděje na vyléčení je transplantace kostní dřeně.
Svou kostní dřeň/krvetvorné buňky nedarujete po zápisu nijak "do zásoby", ale vždy konkrétnímu člověku, který musí mít s Vámi shodu v části genetiky - tzv. HLA znacích. Takovou shodu je ale bohužel velmi těžké najít, proto vhodného dárce stále nemáme pro každého čtvrtého nemocného a je proto potřeba řady registru neustále rozšiřovat.
Pravděpodobnost, že se po registraci stanete skutečně dárcem je pouze 1 %, už ale svou registrací pacientům dáváte velkou naději.
Více dalších informací najdete na webu www.naborhrdinu.cz, www.kostnidren.cz
KOPAČKY PRO AFRIKU

" VAŠE POMOC BUDE MÍT SKUTEČNÝ DOPAD A UMOŽNÍ DĚTEM V AFRICE BÝT SOUČÁSTÍ JEDNOHO Z NEJOBLÍBENĚJŠÍCH SPORTŮ, KTERÝ SPOJUJE LIDI PO CELÉM SVĚTĚ. "

Decathlon je od letošního roku ve spolupráci s Volf Soccer Academy partnerem projektu Kopačky pro Afriku. Smyslem projektu je vybrat co nejvíce fotbalových kopaček, které budou odvezeny dětem do fotbalové akademie v Kampale, hlavním městě Ugandy.

V rámci projektu jsme sháněli čisté a nepoškozené kopačky, které mohou pomoci africkým dětem a mladým sportovcům v jejich fotbalové cestě. Přijímali jsme kopačky ve všech velikostech a od různých značek, abychom pokryli co nejširší spektrum potřeb. Darované kopačky nemusí být zakoupené pouze v Decathlonu. Může se jednat o fotbalovou obuv od jakéhokoliv prodejce.

Sbírka u nás v klubu probíhala od 2.6. 2023 do 20.6. 2023 a kopačky jsme odvezli do Decathlonu v Jihlavě. Celkem jedna obrovská krabice a dvě igelitky.

Děkujeme všem, že pomáháte s námi.SBÍRKA POTRAVIN S FC ŽĎAS aneb co kdyby málo znamenalo hodně ?

Zvládli jsme to !!

825 kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží přibylo ve skladu Charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou. A to díky štědrosti dárců v jarním kole celostátní Sbírky potravin.

Žďárské Charitě pomohli v sobotu 22. dubna zákazníci Penny Marketu v nákupní zóně v Brněnské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Potraviny a drogistické zboží se dostanou k potřebným matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, rodinám v krizi a dalším lidem v existenční nouzi.

Bylo nám ctí, že jsme mohli být opět u toho. Tímto bychom vám všem chtěli poděkovat, že jste přišli a společně darovali krásných 825kg a oblastní charitě Žďár nad Sázavou za to, že děla to co dělá.1. ROČNÍK SBÍRKY STOLNÍCH HER A FLEECOVÝCH DEK PRO MASARYKŮV ONKOLOGICKÝ ÚSTAV

Na začátku prosince jsme za pomoci Nadace BJP Foundation ( www.nadacebjp.cz ) uspořádali 1. ročník sbírky stolních her a dek pro Masarykův onkologický ústav v Brně.

Hry se vybrali bleskovou rychlostí, tak jsme se pustili ještě do sbírky dek, které děti zahřejí při samotné proceduře.

V úterý 31.1. 2023 jsme byli Masarykův onkologicky ústav a jeho kliniku radiační onkologie navštívit a zároveň všechny věci předat.

Všem, kteří se sbírky zapojili mockrát děkujeme a personálu MOÚ za vřelé přijetí a čas, který jsme u vás mohli strávit.

Nové články

Aktuality

Rozhovor s Radimem Chmelíčkem

Na sociálních sítích mužských týmů si můžete poslechnout rozhovor s předsedou klubu, ve kterém zjistíte jeho hodnocení uplynulé sezóny mužů.

Žďárská fotbalová stopa na ODM 2024

Slavnostním zahájením v Českých Budějovicích začala v neděli 23. června 2024 olympiáda dětí a mládeže. Klub FC Žďas reprezentuje za Kraj Vysočina Šimon Němec. Druhému hráči Honzovi Hauptmanovi účast kvůli onemocnění na poslední chvíli utekla.