V neděli 29. září přivítali na domácí umělé trávě mladší dorostenci U17 v krajském derby Třebíč.
9. kolo | 29. 9. 2024 |
MSDD-D MD
SK FŠ Třebíč
2:1

Branky: Vaverka 2x

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Navrátil - Svoboda, Tichý, Mach - Prokůpek, Hrušovský (68. Burian), Pacal, Kotovic (88. Semerád), Promberger - Starý (68. Krajíc), Vaverka (90. Bečvář)

Zápas mezi FC Žďár a FŠ Třebíč skončil vítězstvím domácího týmu 2:1, přestože začátek utkání nebyl z naší strany ideální. Spolupráce na hřišti vázla, pohyb nebyl dostatečný a přihrávky často nepřesné. V osobních soubojích nám chyběl důraz, což umožnilo hostům diktovat tempo hry. V prvních 25 minutách měli hosté výrazně navrch, ale bez gólového zakončení.

Naše první větší šance přišla až ve 27. minutě po rohovém kopu. Do zápasu nás však dostala až chyba hostujícího brankáře, který nepřesně rozehrál, čehož bez váhání využil Vaverka a poslal nás do vedení. Nespokojenost s hrou jsme si vyříkali o přestávce, což se projevilo hned na začátku druhého poločasu, kdy jsme si vytvořili několik dobrých šancí. Bohužel, žádná z nich neskončila v síti, a tak přišel trest. Hosté vyrovnali ve 57. minutě, kdy naše obrana nedokázala odvrátit jejich útok.

Po této brance se hra otevřela na obou stranách, obrany moc nefungovaly a oba brankáři měli plné ruce práce. V 66. minutě však opět udeřil Vaverka, když krásným lobem zakončil svůj individuální průnik a vrátil nám vedení.

Hosté však bojovali až do poslední chvíle a byli neustálou hrozbou. Dnešní výhra byla sice těsná a trochu šťastná, jelikož soupeř byl velmi kvalitní a fotbalovější, ale takové zápasy se někdy vyhrávají i s trochou štěstí. Ceníme si tří bodů, ale je před námi ještě hodně práce. Další výzva nás čeká ve středu, kdy doma přivítáme silného soupeře z Jihlavy.

Pozvánka:

Ve středu nás čeká jedno z nejtěžších utkání sezóny, kdy na domácím hřišti přivítáme pravděpodobně nejlepší tým soutěže – Jihlavu. Jejich dosavadní výsledky jen potvrzují, že jsou velkým favoritem letošního ročníku. I přes jejich dominanci ale věřím, že naši kluci předvedou obětavý a bojovný výkon. Fotbal je nevyzpytatelný a žádný tým nemůže vyhrávat věčně. Možná právě teď přijde ten správný moment, kdy favorita zaskočíme! Přijďte nás podpořit a vytvořme spolu skvělou atmosféru, která nám může dodat potřebnou energii. Těšíme se na vás!