V sobotu 19. října sehrála U17 mladších dorostenců divizní utkání na hřišti 1. SK Prostějov.
12. kolo | 19. 10. 2024 |
MSDD-D MD
1.SK Prostějov
6:0

Žďár nad Sázavou utrpěl další těžkou porážku, tentokrát na půdě Prostějova, kde prohrál 6:0. Výsledek byl pro hosty krutý, ale odpovídal dění na hřišti. Prostějov dominoval, měl více šancí a Žďár opět pykal za individuální chyby a neefektivitu v útoku.

Zápas začal vyrovnaně, ale domácí se postupně dostávali do tlaku a v 25. minutě otevřeli skóre. O tři minuty později přišla druhá rána pro Žďár, když si hráči vstřelili vlastní gól a Prostějov šel do vedení 2:0. Tento moment byl klíčový, protože domácí tým získal sebevědomí, zatímco Žďár se trápil.

Ve druhém poločase Prostějov přidal na tempu a během krátké desetiminutovky mezi 57. a 66. minutou vstřelil čtyři góly, čímž definitivně rozhodl o osudu utkání. Opět se ukázala slabina Žďáru, když inkasuje v krátkých časových úsecích více branek. Hosté si sice vytvořili několik šancí, ale jejich zakončení bylo lehkovážné a bez efektu. Prostějov mohl přidat další góly, ale chyběla jim přesnost v zakončení.

Ohlasy k utkání

„Naše výkony v tuto chvíli nejsou konkurenceschopné. Děláme obrovské individuální chyby, které soupeři bez milosti trestají. Když už si vytvoříme nějakou šanci, nedokážeme ji proměnit, a to je velmi frustrující. Navíc inkasujeme mnoho branek v krátkých časových úsecích, což nás sráží ještě více. Musíme se zlepšit nejen v obraně, ale i v zakončení, jinak se nám z této situace bude velmi těžko dostávat.“