FC Žďár nad Sázavou U17 podlehla doma v neděli 12. října Vyškovu 1:4 a po slabém výkonu zejména v prvním poločase se opět trápí. Hosté měli od úvodních minut navrch a domácí jim svými chybami výrazně usnadnili cestu k vítězství.
11. kolo | 13. 10. 2024 |
MSDD-D MD
MFK Vyškov
1:4

Branky: Kotovic

Zápas začal oťukáváním z obou stran, ale už v 7. minutě šel Vyškov do vedení, což hned v úvodu nastavilo tempo celého zápasu. Žďár působil nejistě a jeho hráčům chyběla důraznost v osobních soubojích. Soupeř toho uměl využít a v 21. minutě zvyšoval svůj náskok již na 3:0. Hosté trestali každou chybu domácího týmu a po půlhodině hry bylo prakticky rozhodnuto.

Domácí se trápili s osobními souboji – podstupovali je sice často, ale bez potřebné touhy je vyhrát. Navíc se dopouštěli naivních chyb, které Vyškov nemilosrdně trestal. Chyběla odvaha v situacích 1 na 1 a Žďár měl problém s rychlostí rozhodování, což vedlo k tomu, že se těžko dostávali do útočných příležitostí.

Ve druhé polovině zápasu došlo k mírnému zlepšení, ale bylo zřejmé, že i Vyškov polevil a už si kontroloval výsledek. Domácí dokázali snížit, když se v 65. minutě trefil Kotovic, ale to už na zvrat zdaleka nestačilo. Vyškov přidal ještě jednu branku a konečný výsledek 1:4 potvrdil rozdíl mezi týmy v tomto utkání.

Ohlasy k utkání

„Dnes jsme soupeři výhru doslova usnadnili. Naši hráči podstupují osobní souboje, ale chybí tam důraz a touha je skutečně vyhrávat. Děláme naivní chyby, které soupeři okamžitě trestají. Máme nedostatek odvahy v situacích 1 na 1 a naše rozhodování je příliš pomalé, což nám pak komplikuje cestu zpět do hry, když rychle ztrácíme.

Ve druhém poločase to bylo o trochu lepší, ale popravdě řečeno, soupeř už také polevil. Vymlouvat se na absence nebo rotace v sestavě by bylo laciné, to je běžné v této kategorii a musíme se s tím umět vyrovnat. Patříme ke spodku tabulky a pokud tam nechceme zůstat, musíme se všichni radikálně zlepšit – od přístupu na tréninku až po nasazení v zápasech. Když na předzápasový trénink dorazí jen šest hráčů, nemůžeme hledat příčiny jinde než u sebe.

V příštím kole jedeme do Prostějova a pokud nezačneme předvádět daleko lepší výkony, nečeká nás dobrý podzim.“