V sobotu 7. září sehráli mladší dorostenci U17 mistrovské utkání v Kuřimi.
FC Kuřim
1:5

Branky: Krajíc, Svoboda.L., Promberger, Vaverka, Pacal

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Navrátil - Svoboda L. (46. Starý) , Svoboda P., Tichý, Odvárka, -Kotovic, Hladík, Pacal, Promberger (63. Prokůpek), Krajíc (80. Bečvář), Vaverka (63. Burian)

V sobotním dopoledni jsme nastoupili na hřišti FC Kuřim. Oba týmy byly dosud bez vítězství v soutěži, a proto jsme šli do zápasu s jasným cílem – podat zodpovědný týmový výkon. A to se nám povedlo na jedničku!

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, ale postupem času jsme převzali iniciativu. Naše dobré napadání přinášelo ovoce – jednoduše jsme sbírali nákopy domácích a dostávali se do slibných šancí před jejich brankou. Ve 14. minutě se to poprvé vyplatilo, když po skvělém presinku otevřel skóre Jan Krajíc – 1:0!

Naše hra se rozjela a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Ve 33. minutě po standardní situaci zvýšil na 2:0 Lukáš Svoboda, který výborně dohrál akci. Kontrolovali jsme hru a v závěru poločasu jsme přidali další dvě branky. Nejprve ve 43. minutě Jakub Promberger pěknou střelou zvýšil na 3:0, a hned ve 45. minutě Kamil Vaverka po rychlém průniku středem hřiště upravil skóre na poločasových 4:0!

O přestávce jsme hráče motivovali k pokračování v aktivní a týmové hře, a kluci nás nezklamali. V 51. minutě se Karel Pacal krásnou střelou z 25 metrů trefil na 5:0, což už bylo pro domácí psychicky náročné.

Bohužel se utkání poté změnilo ve více osobních soubojů, což vyvrcholilo červenou kartou pro domácí za nesportovní chování – kopnutí mimo souboj o míč. Naši hráči však udrželi chladnou hlavu. Škoda jen chyby v závěru, kdy domácí snížili na konečných 1:5. Trochu kazí radost hostujícímu pokladníkovi, ale první vítězství sezóny nás těší a máme na čem stavět!

Jdeme dál, pracujeme a těšíme se na další výzvy!