Ve středu 28. srpna přivítali ve vloženém kole mladší dorostenci U17 na domácí trávě tým FK Pelhřimov.
1. kolo | 28. 8. 2024 |
MSDD-D MD
FK Maraton Pelhřimov
0:2

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Navrátil - Svoboda L., Tichý(Prokůpek), Svoboda P., Odvárka(Mach) - Havlík, Kotovic, Pacal, Promberger(Starý) - Krajíc(Semerád), Burian(Vaverka)

Ve vloženém kole přivítali mladší dorostenci tým z Pelhřimova. První půli se sváděl boj o střed hřiště a fotbalové krásy k vidění moc nebylo. V poločase se tedy šlo do kabin za bezgólového stavu. S nástupem do druhé půle se domácí hráči osmělili a snažili se tvořit hru. Trpělivou kombinací si vytvořili spoustu standardních situací, které ovšem nedokázali ve finální fázi ideálně zakončit. A tak musel přijít trest. Hosté se ze svého ojedinělého výpadu dostali až do vápna, kde útočníka nepochopitelně fauloval domácí stoper a hostující hráči nabídnutou penaltou nepohrdli - 0:1. Domácím nadále nechyběla snaha se stavem něco udělat, ale po dalších zahozených šancích si domácí brankář srazil jeden z mála rohů hostů do vlastní branky a bylo to 0:2. Prakticky bylo po zápase, protože domácí už se na větší tlak nezmohli a utkání výsledkem 0:2 i skončilo.

Ohlasy k utkání

Těžké, bojovné a vyrovnané utkání. V první půli nám chyběl potřebný šmrnc, v té druhé snad i trochu štěstí, protože závarů po standardkách jsme měli nespočetně. Bohužel nás dnešní body stáli individuální chyby, jak útočné - kdy jsme neproměňovali jasné šance, tak obranné - hloupá penalta a vlastní gól. Musíme se poučit a oklepat, není času nazbyt, protože už v neděli hrajeme další domácí utkání a chceme se výsledkově prosadit.