Ve středu 28. srpna přivítali v krajském derby starší dorostenci U19 na domácí trávě tým FK Pelhřimov.
1. kolo | 28. 8. 2024 |
MSDD-D SD
FK Maraton Pelhřimov
4:3

Branky: Polívka 2, Brusenbauch, Havránek

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Vokoun - Polanský, Havelka, Mihok, Vaverka A. - Polívka, Chmelíček - Šerejch (46. Svoboda), Dočekal, Brusenbauch (81. Síč) - Vaverka K. (46. Havránek)

V důležitých okamžicích prvního poločasu byl soupeř při poměrně vyrovnané hře lepší. Dokázal potrestat dvakrát naši nepozornost při bránění rohového kopu a běžné křídelní akce. My jsme nedokázali jít do vedení v úvodu při samostatném úniku na brankaře a vstřelili jednu branku po přihrávce z levé strany a dobrém postavení před brankou. Rozhodl druhý poločas, kdy jsme prostřídali a byli mnohem aktivnější a nebezpečnější. Po pěkných akcích jsme otočili skóre až na 4:2 a vše vypadalo slibně. Drama jsme připustili po snížení o jednu branku, kdy jsme nepokryli rohový kop. Soupeř v nastavení ještě zahrával nepřímý kop z našeho malého vápna, který naštěstí neproměnil. Plného bodového zisku si ceníme, protože utkání nebylo jednoduché.