V neděli 18. srpna přivítali na domácí trávě mladší dorostenci U17 tým 1.SC Znojmo.
3. kolo | 18. 8. 2024 |
MSDD-D MD
1.SC Znojmo B
3:3

Branky: Vaverka 2x, Promberger

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Pešek - Svoboda L., Svoboda P., Kotovic, Promberger - Prokůpek, Pacal ( 77’Havlík), Burian (46’ Zych) , Odvárka ( 66’ Havelka),- Krajíc, Vaverka

K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti družstvu Znojma. Do zápasu jsme vstoupili velmi opatrně a místy až bojácně. Většina hráčů se spíše schovávala, nabídka hry byla slabá, a když už nějaká přišla, často směřovala do nesprávných prostor. Naše přihrávky působily spíše jako odkopnutí míče než jako pokusy o kombinaci. Hosté se ujali vedení krásnou střelou do šibenice a jejich hra byla aktivní a pestrá. Ač se nám podařilo vyrovnat, hosté se po chvíli znovu dostali do vedení díky pěkné akci a střele zpoza vápna. Když jsme překonali jejich tlak, podařilo se Vaverkovi vyrovnat po perfektním výkopu Peška.Bohužel, za pouhé dvě minuty hosté znovu vedli.

Druhý poločas zachytil naše kluky v lepším rozpoložení – začali si více věřit a kolmé přihrávky i snaha o hru přinesly několik šancí. Jednu z nich opět využil Vaverka, ale i přes další příležitosti na obou stranách už diváci žádný gól neviděli.

Děkujeme všem za podporu! Další domácí utkání odehrajeme ve středu 28. srpna od 17:30 s Pelhřimovem.