Ve středu 14. srpna nastoupili starší žáci U14 v domácím prostředí v přípravném zápase proti FC Chotěboř.
0. kolo | 14. 8. 2024 |
U14-PU
FC Chotěboř
2:3

Branky: Polanský, Fialová

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Zelený - Vomela, Vrša, Kopeček, Mach - Fialová, Polanský, Prokop, Šulc - Svoboda, Šmídstřídali : Krajíc, Netopilík, Večeřa, Hrušovský, Krejčí

Poslední prověrka před začátkem mistrovské soutěže se nám trochu zkomplikovala. Na poslední chvíli nám utkání odřekla Chrudim. Velký dík patří Petrovi Procházkovi, který zajistil náhradu Chotěboř.

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Snažili jsme se o držení míče a kombinační hru. Soupeř hrozil rychlými protiútoky. Do vedení šli domácí v 18. minutě , kdy se před brankou nejlépe zorientoval Polanský 1:0. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho. Závar v našem pokutovém území soupeř v 18. minutě využil 1:1. Další naše aktivita přinesla sérii rohových kopů. Jeden z nich zúročila v 28. minutě krásnou hlavičkou Fialová 2:1 . Soupeř ihned odpověděl . Po rychlém protiútoku z pravé strany jsme byli opět nedůrazní v pokutovém území 2:2.
Druhý poločas byl vyrovnaný. Domácí se sice dostávali do šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Deset minut před koncem využili hosté možnosti rychlého protiútoku a stanovili konečný výsledek 2:3.