V sobotu 19. října sehrála U14 starších žáků divizní utkání na hřišti Sparty Brno.
12. kolo | 19. 10. 2024 |
MSŽD-D U14
FC Sparta Brno
FC Žďas Žďár nad Sázavou
3:2

Branky: Krejčí, Krajčo

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Zelený (Kachlík) - Mach, Krajčo, Kopeček, Vomela , Svoboda ,Kohout, Vrša, Fialová, Prokop, Polanský střídali : Šulc, Buchta, Krejčí, Halamka

Komentář

Svoji lepšící se formu jsme chtěli potvrdit i v Brně. Bohužel jsme proti Spartě začali velmi opatrně, byli jsme nervózní , nedařila se nám na hrbolatém hřišti kombinace a i v osobních soubojích jsme zaostávali. Paradoxně jsme ale poprvé inkasovali v době, kdy jsme hru s domácím mužstvem srovnali. Bohužel jsme opět inkasovali i ze standardní situace . Poločas tedy skončil 2:0 pro domácí tým.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem rychle skórovat a zápas zdramatizovat, což se dařilo. Do zápasu nás vrátil svým důrazem Krejčí , který snížil na rozdíl jedné branky. Vyrovnání měl na kopačce Buchta, ale jeho přímý kop z 25 metrů orazítkoval tyč. A jak je naším zvykem, opět přišla velká chyba a soupeř měl čtvrt hodiny před koncem opět dvoubrankový náskok. Závěrečný tlak hostujícího mužstva přinesl několik šancí. Bohužel se ujmula pouze Krajčova dorážka z malého vápna. Zápasu by spíše slušela remíza, přesto tři body zůstávají v Brně.

Ohlasy k utkání

Od 15. minuty jsme domácím byli vice jak rovnocenným soupeřem. Utvrzuje nás to v nastaveném tréninkovém procesu a přístupu hráčů v něm. Pokud se vyvarujeme zbytečných chyb, můžeme potrápit většinu týmů v soutěži. Dnešní výkon Klárky a kluků to jen dokazuje.