Ve středu 4. září ve vloženém divizním utkání přivítali v domácím prostředí starší žáci U14 vedoucí Spartu Brno.
1. kolo | 4. 9. 2024 |
MSŽD-D U14
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Sparta Brno
2:2

Branky: Kopeček, Polanský

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Zelený - Vomela, Krajčo, Kopeček, Halamka - Polanský, Vrša, Kohout, Večeřa, Svoboda, Prokop střídali : Krajíc, Netopilík, Hrušovský, Buchta, Krejčí, Skoupý

Komentář

Vstup do utkání s lídrem soutěže jsme neměli ideální. V 2. minutě se za naší obranu dostali hosté dlouhým pasem, na který jsme pozdě zareagovali a bylo to 0:1. I nadále si hosté určovali ráz hry. Zejména ve středu hřiště měl soupeř viditelně navrch. Domácí se do utkání dostávali velmi pomalu. Bohužel nás ve finální části provázela zbrklost. Do střetnutí nás vrátil Sparťanský brankař, který podcenil přímý kop Kopečka a bylo to 1:1. Poločasový obrat završil opět po standardní situaci Polanský 2:1.

V druhém poločase měla i nadále navrch brněnská Sparta. Domácím držel šance na dobrý výsledek výborně chytající Zelený a několik rychlých protiútoků. Bohužel jsme z nich vytěžili pouze nastřelené břevno Vršou. V 78. minutě soupeř přece jen našel skulinu v naší obraně a vyrovnal na konečných 2:2.
Kluky dnes musíme za výkon pochválit. Ve velkém horku odvedli momentálně maximum. Utkání nám ukázalo, že se dá hrát s každým soupeřem.