V prvním divizním utkání nové sezóny přivítala U14 starších žáků nováčka soutěže Třebíč.
3. kolo | 17. 8. 2024 |
MSŽD-D U14
FC Žďas Žďár nad Sázavou
SK FŠ Třebíč
2:2

Branky: Vrša, Svoboda

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Zelený - Vomela, Vrša, Krajčo, Prokop - Fialová, Kohout, Polanský, Šulc, Svoboda, Krejčí střídali : Netopilík, Hrušovský, Šmíd, Večeřa, Skoupý

Komentář

Do prvního mistrovského zápasu jsme vstoupili aktivně, dařila se nám kombinace i hra 1:1 bohužel bez větší gólové příležitosti. Soupeř byl ze začátku nervózní, postupem času hru vyrovnal. V 35. min. po ojedinělém průniku hostů jsme si nešťastně srazili míč do vlastní sítě a poprvé se měnilo skóre 0:1 .I přes obrovskou šanci Šulce v samotném závěru poločasu jsme šli do šaten s jednobrankovým mankem.

Začátek druhého poločasu se nesl v duchu toho prvního. Obě mužstva se snažila o kombinační fotbal už od svých brankařů. V 54. min. se měnilo skóre podruhé, rychlý průnik do našeho pokutového území soupeř využil 0:2. Do zápasu domácí v 60. minutě vrátil Vrša, kdy střelou z velkého vápna snížil na 1:2. Od tohoto okamžiku bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Domácí si postupem vytvářeli jednu příležitost za druhou. Hostujícímu brankaři několikrát pomohla i branková konstrukce. V 65. min. bylo srovnáno střelou z rohu v. vápna se prosadil Svoboda 2:2. Bohužel i přes velké množství brankových příležitostí se nám zápas otočit nepodařilo.
Zejména za druhý poločas musím hráče pochválit . I přesto, že se utkání nevyvíjelo dobře ,neopustila nás víra v dobrý výsledek a šli jsme za tím do poslední vteřiny.