Béčko v neděli vyrazilo na půdu Nové Vsi. Po brance v 84. minuty zdejšímu týmu podlehlo 1:2 a zaznamenalo první prohru sezóny.
6. kolo | 8. 9. 2024 |
5. REALITY KP Vysočina
TJ Nová Ves
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
2:1

Branky: 10. Forchtsam, 84: Starý - 18. Machatka

ŽK: 38. Žák, 55. Sedler, 88. Forchtsam - 20. Sláma, 39. Novotný, 76. Srnský M., 87. Machatka

Rozhodčí: Doskočil - Gregar, Uhlíř

Delegát: Prokeš

Počet diváků: 215

Sestava TJ Nová Ves: Fuksa - Novotný, Kuchta, Růžička, Forchtsam, Žák, Sedler (82. Nečas), Ptáček, Komínek, Blažíček (70. Ondřejka), Novotný (61. Starý)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Bureš - Pelikán (59. Lysák), Havlík, Sláma, Machatka, Novotný (78. Bulíček), Osmík, Srnský M., Zažímal, Klouda, Kulhánek

Jako první zahrozili domácí, ale Kuchtův centr z levé strany skončil na přední tyči a poté v zámezí. Na druhé straně našel Havlík Pelikána, který střelou na přední tyč protáhl Fuksu. V 10. minutě se měnilo poprvé skóre, když nekrytý Forchtsam po rohovém kopu hlavičkoval přesně k tyči - 1:0. Hosté brzy srovnali po akci z levé strany, když se od Novotného dostal míč k Pelikánovu, který přihrávkou pod sebe našel Machatku a ten si věděl rady - 1:1. O deset minut později se dostal do zakončení Ptáček, ale z úhlu trefil jen Bureše. Na druhé straně se dostával tváří v tvář Fuksovi Pelikán, ale sudí překvapivě písknul faul Kulhánka, který přihrával. První poločas zakončila rozmíška mezi Fuksou a Zažímalem.

Po přestávce se do šancí dostávali hlavně domácí. ve 48. minutě trefil Forchtsam z hranice velkého vápna tyč. Blažíčkovu střelu mířící do sítě vykopával z čáry Zažímal a Ptáček mířil těsně vedle. Domácí mohli pykat v 76. minutě, kdy šel do souboje s domácí beky i brankářem Novotný, míč se z chumlu odrazil směrem k domácí bráně, ale za čáru se nedokutálel. V 79. minutě neproměnil další šanci domácích Komínek, který trefil jen Bureše. Snaha domácích nakonec přinesla tři body po centru z pravé strany, do kterého se na zadní tyči opřel nekrytý Starý a z voleje ránou pod víko rozhodl o výhře svého týmu.

Ohlasy k utkání

Martin Mužátko (trenér): Z naší strany snesl přísnější měřítko jen první poločas, kdy jsme s domácími drželi krok a trápili jsme je rychlými brejky. Po přestávce jsme nedokázali udržet míč a se štěstím jsme přežili několik šancí. O to víc mě mrzí, že dostaneme dva góly po centrech, ty nachází zcela volné hráče, které si nedokážeme rozebrat.