Žďárská rezerva přivítala na domácím hřišti tým z Chotěboře. Po dvou gólech střídajícího Suského bere tři body.

Počet diváků: 89

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Bureš - Havlík, Dočekal (61. Veselský), Sláma, Machatka (61. Suský), Novotný, Srnský M (82. Lysák)., Zažímal, Klouda (71. Osmík), Kulhánek, Peňáz

Sestava FC Chotěboř: Panský - Gregor (68. Klimeš), Formáček, Somerauer, Císař (58. Dočekal), Chlad, Fiedler, Dvořák, Pavlas, Klement, Víšek (79. Musílek)

Hosté v prvních dvaceti minutách praktikovali vysoké napadání a domácí hráči se dostávali pod tlak. Ze ztrát v rozehrávce béčka Žďáru hosté vytěžili několik rohových kopů a standardních situací, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostali. V 18. minutě se domácí oklepali, Srnský přiklepl míč Machatkovi a ten z hranice velkého vápna mířil těsně mimo. Ve 38. minutě po individuální akci pronikl do vápa domácích Chlad, byl podražen a kopala se penalta. Pavlasovu střelu však Bureš vystihl a skóre se neměnilo. V samotném závěru prvního poločasu po podklouznutí beka Chotěboře postupoval sám na Panského Machatka, ale nakonec vůbec nezakončil.

Po přestávce se hrála vyrovnaná partie bez větších šancí. Změnu přineslo domácí střídaní po hodině hry. Oba noví hráči se podepsali pod první branku zápasu. Veselský našel Suského, který z hranice velkého vápna parádně zamířil k zadní tyči - 1:0. O devět minut později zkoušel Veselský štěstí z úhlu, ale hostující brankář jeho střelu vytěsnil mimo bránu. V 87. minutě střílel Klimeš a po následném rohu hlavičkoval v dobré pozici mimo Dvořák. Hned na to zkoušel štěstí z poloviny hřiště Veselský, ale Panský s vypětím všech sil dostal míč na rohový kop. V závěru ještě hosté zahrávali z výborné pozice přímý volný kop, ale obětaví domácí situaci zvládli a Havlíkův odkop nakonec efektně do prázdné brány dopravil Suský - 2:0.

Ohlasy k utkání

Martin Mužátko (trenér): Hosté na nás v úvodu vlétli. Pár zavarů jsme přežili, upravili jsme taktiku a hra se postupem času vyrovnala. V závěru první půle mohly jít oba týmy do vedení, ale oba brankáři situace zvládli. Po pauze se hrálo spíše mezi vápny. Po hodině hry nám vyšlo střídání a šli jsme do vedení. Hosté se poté sice snažili o vyrovnání, ale poctivým a obětavým výkonem jsme je do šancí nepouštěli. V závěru jsme kvalitní výkon korunovali druhou brankou. Kluky musím pochválit za bojovnost a soudržnost.