Muži B vyjeli ke třetímu kolu krajského přeboru na půdu Rapotic. Reportáž z utkání najdete níže.
4. kolo | 24. 8. 2024 |
5. REALITY KP Vysočina
FC Rapotice
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
2:2

Branky: 45+3. Adamenko, 53. Durajka - 4. Havlík, 29. Srnský M.

ŽK: 85. Laš - 35. Srnský M., 40. Klouda, 74. Srnský D.

Rozhodčí: Gregar - Rosický, Bulín

Delegát: Beneš

Počet diváků: 120

Sestava FC Rapotice: Laš - Durajka, Klíma, Šmarda, Pipek, Palát (68. Zahrádka), Adamenko. Tesař (68. Sobotka), Laš, Čech, Liusik

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Bureš (46. Cymrykovyč) - Havlík, Dočekal (65. Pelikán), Veselský (65. Machatka), Novotný, Srnský D. (83. Lysák), Srnský M (65. Polívka), Zažímal, Klouda, Kulhánek, Peňáz

Hosté domácí celek zaskočili už ve 4. minutě, kdy rozehráli rohový kop na Veselského, který svým centrem našel na zadní tyči nekrytého Havlíka - 0:1. Poté po rychlé akci z pravé strany postupoval z úhlu na Tomáš Laše Veselský, ale nepřekonal jej. V 15. minutě se dostali ke slovu i domácí, když míč propadl až k Durajkovi, ten skákavý míč poslal vedle brány. Chvíli na to po dalším nákopu zkoušel štěstí Tesař, trefil však jen břevno. Ve 29. minutě hodil Dočekal aut do domácího vápna a Michal Srnský napálil míč k tyči - 0:2. Domácí zmar mohl dokonat Veselský. Domácí brankář však jeho ránu bravurně zlikvidoval, a tak nakonec zahřmělo na druhé straně, když Milan Laš vrátil přetažený míč před bránu a Adamenko snížil - 1:2. Bohužel pro hosty se při zákroku zranil brankář Bureš a po přestávce musel do brány Cymrykovyč.

Domácí do druhé půli vstoupili aktivně a brzy srovnali. Durajka dostal prostor na velkém vápně, vystřelil a po teči jednoho z beků zapadl míč do šibenice - 2:2. V 71. minutě se do výborně pozice střídající Sobotka, ten však svoji šanci promeškal. Na druhé straně po krásné akci Pelikána přežili domácí závar před vlastní brankou. V 88. minutě mohl po centru Čecha rozhodnout Šmarda, ale v jasné šanci hlavou přestřelil. Body se tak dělily.

Ohlasy k utkání

Po čtyřiceti minutách bych bod nebral, jelikož jsme hráli tak, jak si to představujeme a zápas jsme měli pod kontrolou. Bohužel jsme domácí v závěru první půle nechali nadechnout, zranil se nám brankář a do druhého poločasu jsme vstupovali v nelehké situaci. Nakonec jsme situaci ustáli, po hodině hry už to zase bylo vyrovnané a hra se přelívala ze strany na stranu. Rozhodnout mohly oba týmy, ale další branka už nepadla,“ řekl po zápase trenér Martin Mužátko.