Poprvé na Bouchalkách se v letošní sezóně ukázal také B-tým žďárského FC Žďas. Ve druhém kole KP Vysočiny přivítali SK Okříšky.

Počet diváků: 90

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Bureš - Havlík, Dočekal, Sláma, Novotný (71. Machatka), Horák (56. Srnský M.), Zažímal, Veselský, Henzl (71. Srnský D.), Kulhánek (87. Klouda), Peňáz

Sestava SK Huhtamaki Okříšky: Fiala - Suchna, Dočekal, Benda, Švaříček (46. Ryšavý), Bence V (89. Růžička)., Bence R., Hobza (67. Dvořák), Jeřábek (75. Dubský), Němec, Mašek

Žďárští byli od začátku aktivnějším týmem a měli i své šance. Ve 12. minutě vyzkoušel Veselský z úhlu Fialovu pozornost. O pět minut později Veselský neváhal s vhozením autu, Henzl přiťukl míč Zažímalovi a ten zblízka otevřel skóre - 1:0. Hned na to mohlo být srovnáno, když po akci z levé strany střílel V. Bence, ale Bureš jeho zakončení reflexivně vyrazil. Poté šel po Horákově přihrávce sám na bránu Henzl, ale kromě brankáře obstřelil i bránu. Od té chvíle začali hosté získávat půdu pod nohama a do konce prvního poločasu byli lepším celkem. Do šance se dral Hobza, ale střílel vysoko nad bránu. Okříšky se dočkaly vyrovnání v 41. minutě, kdy chybu v domácí rozehrávce potrestal z brejku střelou k tyči V. Bence - 1:1.

Po přestávce bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí. Ve 48. minutě střílel po Novotného pasu z úhlu vedle Henzl. Pak už začal čarovat veterán Fiala. Nejprve vyrazil Horákovu střelu z hranice velkého vápna a po následném rohu vyrazil tvrdou Henzlovu střelu. V 59. minutě prošla Henzlova přihrávka až ke Slámovi, který v tutové šanci trefil jen brankáře hostů. O dvě minuty později si Henzl vychutnal hostující beky, ale nakonec si vylámal zuby na Fialovi. Hosté měli jedinou šanci v 65. minutě, kdy Hobza našel Ryšavého, ale ten prázdnou bránu neuvěřitelně vůbec netrefil. Pak už hráli zase domácí. Veselský střílel z velkého vápna kousek vedle levé tyče. Když už Veselský po zpětné přihrávce Slámy mířil mimo dosah Fialy, tak trefil spoluhráče Machatku. V samotném závěru ještě střílel Veselský z úhlu vysoko nad bránu.

Ohlasy k utkání

Martin Mužátko (trenér): „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale dali jsme jen jeden gól a po neproměněném sólovém nájezdu jsme vypadli ze hry. Hosté toho využili a několikátou naši chybu už potrestali. Po přestávce se hrálo na jednu bránu. Bohužel jsme své šance zahodili. Dnes jsme body ztratili, a to hlavně díky mdlému výkonu v druhé polovině prvního poločasu.