První soutěžní utkání odehrálo naše béčko v sobotu na půdě Bystřice nad Pernštejnem. Report z utkání najdete níže.
2. kolo | 10. 8. 2024 |
5. REALITY KP Vysočina
SK Bystřice nad Pernštejnem
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
2:2

Branky: 14. Mazel, 27. Šponar - 31. Henzl, 48. Srnský M.

ŽK: 61. Petr - 81. Sláma

Rozhodčí: Machát - Rosický, Gregar

Počet diváků: 80

Sestava SK Bystřice nad Pernštejnem: Pečinka - Svoboda, Mazel, Hofmann, Vařejka, Sklenář, Žila, Šponar, Padrtka (64. Feifer), Buršík, Punčochář (77. Čech)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Bureš - Havlík, Dočekal (66. Osmík), Sláma. Novotný, Pelikán, Srnský M. (78. Klouda), Zažímal, Henzl, Kulhánek (83. Lysák), Peňáz

Komentář

Hned v úvodu propadl dlouhý míč až k Henzlovi, ten sice v souboji přetlačil brankáře Pečinku, míč však do sítě nezamířil. Domácí byli v následujících minutách lepším celkem. Hosty dvakrát pozlobil mladík Punčochář, ale v obou případech si vylámal zuby na Burešovi. Ve 14. minutě po ruce domácí zahrávali přímý volný kop, k tomu se postavil Mazel a jeho střela prošla zdí až do sítě - 0:1. Ve 24. minutě Mazel zvládl souboj jeden na jednoho a Bureš jeho bombu vytlačil na břevno. Chvíli na to dostal Mazel po rohovém kopu druhou šanci k centru a Šponar rozveselil přesnou hlavičkou domácí podruhé - 0:2. Hosty probrala až další Mazlova rána do břevna, po které sice díky dorážce míč skončil v síti, ale pískal se ofsajd. Nejprve střílel Novotný z úhlu těsně nad bránu. Poté hosté sehráli parádní kombinaci středem pole a po Kulhánkově patičce rozvlnil Henzl síť - 1:2. Hned na to z malého vápna přestřelil Srnský. Ve 36. minutě znovu pálil zprava Novotný, ale vyznamenal se Pečinka. V závěru mohl srovnat Henzl, ale jeho centr Pečinka po teči Šponara vytlačil na rohový kop.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, když Srnského ránu domácí dvakrát tečovali a míč se nakonec překulil i přes domácího brankáře - 2:2. Ve zbytku druhého poločase se hrálo především ve středu pole. Domácí hrozili díky standardním situacím, ale další branku nepřidali a oba týmy si připsaly bod.

Ohlasy k utkání

„Nezachytili jsme první půl hodinu a mohli jsme být rádi, že domácí vedli jen o dvě branky. Poté jsme zabrali, ale do přestávky se nám srovnat nepovedlo. Naopak se k nám přiklonilo štěstí hned po přestávce. Poté už to byl spíše boj. Trápili nás domácí vysocí hráči, ale naštěstí jsme zápas dovedli k remíze,“ zhodnotil utkání trenér Martin Mužátko.