Nedělní odpoledne patřilo na Bouchalkách duelu žďárského A-mužstva s FŠ Třebíč. Po jednom gólu v každé polovině hry berou domácí další tři body do tabulky.

Počet diváků: 150

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Veselský (66. Horák), Vitásek, Žila (89. Krajčo), Švoma (83. Starý), Sodomka, Severa, Opina (66. Henzl), Nedvěd.

Sestava SK FŠ Třebíč: Šenkýř - Zerhau, Obrdlík (83. Obrdlík), Hráček, Němeček, Dlouhý, Dvořák, Miška, Zahrádka (75. Zacha), Zimmermann (75. Bulička), Hobza.

Žďárskou převahu přetavil v gól Žila

K první střele na bránu se ve třetí minutě dostali hosté, kteří z přímého kopu prostřelili zeď a donutili Jíchu zasáhnout. Na tento pokus odpověděl Žďár o tři minuty později, když se z voleje na rohu šestnáctky pokusil míč nasměrovat Veselský. Jeho projektil však minul pravý horní roh branky. K první velké příležitosti se dostal v 17. minutě žďárský rychlík Opina. Svým náběhem se odpoutal od obránce a pálil na ex-žďárského brankáře Šenkýře, ale míč nakonec jen těsně projel vedle pravé ryče.

Dlouho to však Žďárské mrzet nemuselo, jelikož po obrovské hrubce obrany Třebíče se k míči dostal Žila a využil této příležitosti k otevření skóre utkání – 1:0. Tlak domácích pokračoval, ve 23. minutě měla obrana soupeře potíže, když musela zablokovat hned několik střel. Nakonec přece jenom propadl Severův pokus na Šenkýře, ten si však s jeho střelou poradil. Hra se postupně uklidnila a k vidění nebyly žádné vyložené šance. Až v 40. minutě se do vyložené šance dostali hosté, když se jeden z hráčů dostal v malém vápně k míči a nechybělo moc k tomu, aby mířil do odkryté branky.

Ke své druhé trefě zápasu se přiblížil Žila, když dokázal trefit přízemní balón a nadělal velké problémy Šenkýřovi. Tomu totiž míč propadl a jen těsně ho dokázal zastavit před brankovou čarou. Žďárští fotbalisté tak do kabin odešli s výsledkem 1:0.

Aktivní hosté gól nevstřelili

V 55. minutě si o slovo řekl Švoma, obešel dva obránce a vypálil na Šenkýře. Ten však tělem míč vyrazil a zachránil svůj tým od dvoubrankové ztráty. Další šance přišla po hodině hry, kdy míč po přihrávce Severa propadl až na Švomu, který kroutil balón na zadní tyč, ovšem brankář mu opět zkazil radost povedeným zákrokem.

I hosté se vzchopili k ofenzivní aktivitě, na levé straně si míč navedl do středu Kobza a svojí razantní střelou jen těsně minul přední tyč. V 76. minutě došlo k velkému závaru před Jíchou, který se však i s trochou štěstí dokázal vyřešit bez inkasované branky. Třebíč však využívala nepřesností a tlačila se do branky. Naděje na vyrovnání zhasla v 79. minutě, když se přesnou ranou prosadil střídající Henzl.

Hosté se v závěru pokusili ještě o zdramatizování děje utkání, avšak žádná z akcí nevedla ke snížení ztráty. Svojí aktivitou ve druhé půli Žďáru velice znepříjemnily cestu za třemi body, které však nakonec zůstávají na Bouchalkách. Nadále se tak ukazuje, že z pod Zelené hory se body nevozí.