V rámci osmého kola 4. Moravskoslezské ligy se fotbalisté Žďáru nad Sázavou představili na domácím hřišti proti Sokolu Lanžhot. Po povedeném výkony a dvou gólech obránce Trojánka zůstávají tři body na Bouchalkách.

Počet diváků: 200

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek (73. Dočekal), Fiala, Vitásek, Henzl (63. Horák), Žila (81. Krajčo), Švoma, Sodomka, Severa, Opina (63. Veselský), Nedvěd

Sestava TJ Sokol Lanžhot: Odráška - Mihál, Milota, Burac, Hovězák, Klimovič, Ravas, Šenk, Kollár (79. Bogdalík), Kudláč, Balážik

Vedení vystřelil v závěru Trojánek

Od úvodu utkání bylo znát, že se jedná o důležité utkání a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Až kolem dvacáté minuty se domácí dokázali dostat k mírnějšímu tlaku, obrana moravského celku s výpomocí gólmana však dokázala všechna nebezpečí odvrátit. O deset minut později už přišla první vyložená šance, Hovězák nedokázal odhlavičkovat míč do bezpečí a do kotle ho tak vrátil Nedvěd. Švoma si ve vápně pohrál s obráncem a už mířil k zakončení, avšak na poslední chvíli ho dokázal zablokovat jeden z hostujících hráčů.

Žďárští byli na míči i nadále, dlouhý pas do vápna mířil na Trojánka, toho ale zradilo zpracování a v akci nepokračoval. Chvíli na to branku zahrozili i hosté, žďárský strážce kasy byl však připraven a střelu zneškodnil. Na změnu skóre jsme si tak museli počkat. V závěru první půle si po rohovém kopu na zadní tyči skvěle naběhl Tomáš Trojánek a přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání. V nastavení ještě domácí reklamovali ruku jednoho z obránců, rozhodčí ji ale neviděl a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Druhý Trojánkův gól a klidné vítězství

53. minuta a Žďár šel do dvoubrankového vedení! Gólman Odráška neodhadl trajektorii balónu a k míči se dostal Trojánek. Skvělým lobem z velkého úhlu namířil do branky a prosadil se podruhé v zápase. Po zhruba hodině hry mířil hostující Burac sám na branku, ale kapitán Vitásek ho dokázal zákrokem na poslední chvíli zastavit.

Trenér Václav Pohanka se rozhodl pro první střídání, na hřiště přišel Veselský a Horák, právě první jmenovaný se u levé tyče napřáhl ke střele. Ta však jen minula branku a zamířila do boční sítě. 68. minuta a další závar ve vápně soupeře. Po rohovém kopu střílel Vitásek, ale chumel těl dokázal jeho střelu zblokovat. Žďárští kontrolovali průběh utkání a nepouštěli soupeře do příležitostí. Klidně si tak došli pro další vítězství, které je osamostatňuje na třetí příčce tabulky.

Ohlasy k utkání

Václav Pohanka: „Náročný týden jsme odstartovali úspěšně a doufám, že si vítěznou mentalitu udržíme i nadále. Vstup do utkání byl opatrný z obou stran ale postupem času jsme byli nebezpečnější a gólově se prosadili ještě do poločasu. I přes dva sporné zákroky, po kterých jsme měli kopat pokutové kopy jsme se dokázali prosadit ze hry po chybě hostujícího gólmana. Zbytek utkání jsme měli pevně pod kontrolou a soupeři nedovolili ohrozit naší branku. Do dalších zápasů však musíme výkon zlepšit, v některých úsecích hry jsme byli až moc pasivní a nekompaktní.