V neděli se na žďárských Bouchalkách odehrálo další kolo 4. Moravskoslezské ligy. Proti domácímu Žďáru se postavilo mužstvo Kuřimi, které do zápasu vstupovalo s velkou formou

Počet diváků: 120

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Fiala, Veselský (64. Henzl), Horák, Vitásek, Žila, Švoma, Sodomka, Severa, Opina (90. Dočekal), Nedvěd.

Sestava FC Kuřim: Veselý - Bartoš, Osvald, Šťastný, Čech (81. Srb), Koreň, Musil (67. Svoboda), Rolinek (67. Pokorný), Bárta, Pluháček, Kostrůnek (62. Ferlay)

Komentář

Žďárští vstoupili do zápasu dobře, před vápnem získal míč Sodomka a přihrávkou vybídl k zakončení Opinu. Jeho střela bohužel mířila nad branku Veselého. Ve 22. minutě se po rychle rozehraném rohu pokusil gólmana překvapit Fiala, ten byl ale pozorný a míč pohodlně chytil. Poté zahrozili také hosté, dlouhý nákop neodvrátil Vitásek a Kuřim se dostala k zakončení. Kapitán domácích však svoji chybu ihned napravil, jelikož střelu dokázal zblokovat na roh.

Ihned na úvod druhé půle se Kuřim dostala šance, když z rohu vápna střílel Šťastný. Ani tato střela však nijak neohrozila Jíchovu branku. Netrvalo dlouho a o slovo si brzy řekl také Žďár. Přihravku vystihl Severa a do protiútoku díky tomu mohl vyrazit Veselský. Ten posunul míč na pravou stanu, kam si nabíhal Opina, který razantní střelou donutil gólmana hostů k zákroku. První gól tak přišel až v 69. minutě, kdy se po faulu v pokutovém území k penaltě opět postavil Jan Nedvěd a střelou k levé tyči chladnokrevně proměnil.

Chvíli poté se Nedvěd postavil k exekuci přímého kopu, tentokrát se však jeho střela nevešla mezi tři tyče. Bílá měla ke zvýšení náskoku ještě další dvě příležitosti, když vápnem proletělo hned několik balónu. Ani v jednom případě však nikdo nedokázal dorazit míč do branky. V samotném závěru zápasu se o vyrovnání snažila také Kuřim, ale ani i přes největší šanci utkání se míč do sítě dostat nepodařilo a Žďár si tak zajistil vítězství 1:0 a další tři body do tabulky. V té po šesti kolech drží krásné třetí místo se ziskem 13 bodů.