Žďárští fotbalisté se po šokujícím postupu přes druholigovou Jihlavu vydali k dalšímu ligovému souboji na půdu Břeclavi. Proti dobře hrajícím domácím je nečekal vůbec snadný úkol a dalo se čekat vyrovnané utkání.

Počet diváků: 150

Sestava MSK Břeclav: Fibingr - Skočovský, Kovařík, Hynek, Herman, Hloch (86. Ryšavý), Mikáč, Grábl, Skočovský (86. Bassey), Kristoň M. (68. Kristoň Š.), Havlena (60. Knotek).

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Veselský (68. Dočekal), Horák (85. Srnský M.), Vitásek, Starý (35. Švoma), Henzl (46. Žila), Sodomka, Severa (85. Srnský D.), Opina

Komentář

Dva inkasované góly

Svěřenci Václava Pohanky zažili vskutku snový vstup do utkání, když již ve druhé minutě utkání vystihl Opina přihrávku a nachystal příležitost Henzlovi. Ten svoji šanci chytil za pačesy a otevřel skóre utkání. Avšak trvalo to pouze deset minut a stav byl opět srovnaný. V situaci u rohového praporku prohrál souboj Ondra Starý a umožnil tak přihrávku do vápna na Havlenu. Ten svojí střelou o tyč propálil žďárského gólmana. Opticky vyrovnané utkání pokračovalo bez žádné větší šance, až v minutě třicáté se žďárská obrana nevyrovnala s nákopem a situaci opět využil Havlena, jehož lob přeletěl brankáře a zapadl do sítě. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

I přes vyrovnání nakonec přišla prohra

Ve druhém poločase se pravděpodobně projevilo obrovské vedro za kterého bylo utkání sehráno. Žádný tým neměl síly na soustavný tlak. Kolem 60. minuty se Žďár dostal do určitých náznaků a šancí, bohužel to ale k vyrovnání nevedlo. Toho jsme se dočkali až o deset minut později, kdy se po centru hlavičkou prosadila letní akvizice Honza Žila. Toto momentum však využito nebylo, jelikož už o chvíli později šli domácí opět do vedení. Z podobné situace prvnímu gólu se tentokrát prosadil Grábl. Fotbalisté Žďáru už neměli síly na to s výsledkem něco dělat, zvlášť poté co mají za sebou velmi náročný program. Z Břeclavi tak odjíždí bez bodu a s první soutěžní prohrou sezóny.

Ohlasy k utkání

„Podepsal se na nás náročný program a úmorné vedro. Nechceme se však vymlouvat, podmínky na hřišti byly pro oba týmy stejné a vyhrál ten, který ukázal větší morální sílu. Po individuálních a týmových chybách jsme dostali tři góly z ničeho, to pak nejde vyhrát. Navíc jsme dopředu nebyli příliš aktivní, chyběl pohyb a přesnost,“ hodnotil duel hlavní trenér týmu pan Václav Pohanka.