Fotbalisté FC Žďas přivítali na domácím hřišti trápící se Speřice. Roli favorita splnili na výbornou, Speřice porazili 6:0, když se hattrickem blýskl Jan Henzl.

Počet diváků: 217

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek (62. Dočekal), Veselský (46. Fiala), Vitásek, Starý (46. Horák), Henzl (76. Srnský), Švoma, Sodomka, Severa (46. Severa), Opina, Nedvěd

Sestava TJ Dálnice Speřice: Fialka - Fučík (67. Merunka), Honzárek, Řezáč, Vlček, Soukup, Dufek, Vrána (46. Jiřík), Pech (67. Eremiáš), Šíma, Svoboda

Bůra už v první půli

Již od začátku byl Žďár na hřišti lepším týmem. Po neproměněné šanci přišla v 16. minutě první trefa, když se prosadil Jirka Veselský. To dodalo domácím sebevědomí a hosté ještě více ztráceli. Do šance se dostal Jan Henzl, který ale o metr minul tyč Fialkovy branky. Ve 20. minutě se však nemýlil a zvýšil na rozdíl dvou branek. Nadále se hrálo prakticky na jednu branku, Speřice se k žádné šanci nedostaly a Žďár přidal ještě tři branky. Do kabin se tak šlo za drtivého výsledku 5:0.

Potřebná rotace a klidný zbytek utkání

Žďárské čeká již v úterý těžký zápas s Jihlavou, proto se trenér Václav Pohanka rozhodl trochu více prorotovat sestavu a nechat rozložit zápasovou zátěž mezi více hráčů. Přesto přišla ještě další branka, když v 57. minutě výstavní trefou do šibenice zkompletoval hattrick Jan Henzl a upravil skóre utkání na 6:0. Okolo 70. minuty se do šance dostal hostující Soukup, ale Jícha jeho pokus lapil. Ve zbylém průběhu se Žďáru naskytlo pár příležitostí, ale žádná neskončila gólem, tudíž utkání skončilo výsledkem 6:0.

FOTOGALERIE z utkání je k dispozici zde.