Fotbalisté Žďáru nad Sázavou vyrazili ke třetímu ligovému kolu na půdu Havlíčkova Brodu. Proti zdejšímu týmu nakonec dokázali po gólových hodech zvítězit 4:2 a připsat si velmi cenné tři body. Reportáž najdete níže.
3. kolo | 17. 8. 2024 |
4. MSL-D
FC Slovan Havlíčkův Brod
2:4

Branky: 45+3. Cakl, 88. Novák - 31. Fiala, 45+1. Švoma, 78. Vitásek, 90+4. Nedvěd

ŽK: 38. Válek, 77. Vopršal, 83. Pavlík, 90+3. Soukal - 86. Sodomka, 90+3 Jícha

Rozhodčí: Brázdil - Řezníček, Grečmal

Delegát: Nováček

Počet diváků: 150

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Pavlík, Peca, Dejl (64. Trinh), Válek, Cakl, Udržal (76. Vopršal), Coufal, Matulka (84. Sikora), Dočkal (46. Novák), Pavlík.

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Vitásek, Starý (71. Horák), Henzl (46. Opina), Žila (64. Veselský), Švoma (90+4. Dočekal), Sodomka, Severa, Nedvěd.

Pomalejší vstup se proměnil v poločasové vedení

Žďárští zažili pomalejší vstup do utkání. Domácí hráli ve vysoké intenzitě a našim fotbalistům dělalo problém se dostat do tempa. To se projevilo v produkování šancí, jelikož Brod mohl jít v úvodních dvaceti minutách hned několikrát do vedení. První příležitost úspěšně lapil brankář Jícha, další zablokoval Trojánek a jednou se nepodařilo zakončení nasměrovat mezi tři tyče.

Kolem 30. minuty se však hra vyrovnala a Žďár šel překvapivě do vedení. Přímo z rohového kopu se trefil Patrik Fiala a otevřel skóre zápasu. V nastaveném čase bylo ještě veseleji, když z vápna nechytatelnou střelou zvýšil vedení hostů Stanislav Švoma. Bohužel se Žďáru toto vedení udržet nepodařilo a domácí se v poslední minutě poločasu dokázali prosadit ze standardní situace zásluhou Cakla.

Další dvě branky a vítězství 4:2

Ve druhém poločase se zdálo, že soupeři došly síly a rozhodně nepůsobil tak aktivně jako v první půli. Nedokázal se dostat do žádné větší šance, jediné náznaky pramenily z chyb našich fotbalistů. Naopak žďárští mohli přidat další branku, když se do šancí dostali Trojánek a Starý. Ani jedna situace však gólem neskončila. Netrvalo dlouho a z následného rohového kopu dal na tyto nezdary zapomenout Vitásek, který rozvlnil síť Soukalovy branky.

Zdálo se, že fotbalisté z města pod Zelenou horou si dojdou pro klidné vítězství, ale to by nemohlo býti situace z 88. minuty. Po chybě v obraně získal Havlíčkův Brod možnost rohového kopu, kterou využil a po zakončení k tyči snížil na 2:3. Času na vyrovnání nezbývalo mnoho a nakonec se branka vlnila ještě na opačné straně. Po zákroku brankáře domácích si k tresnému kopu stoupl Jan Nedvěd a upravil skóre zápasu na konečných 4:2 pro žďárský tým. Ten tak získává druhou ligovou výhru a v letošní sezóně zůstává neporažen.

Ohlasy k utkání

„V první půlce byl soupeř lepší, mohl vést o dvě branky, ale neproměnili své šance, což se nám naopak povedlo. Druhá polovina byla jiná, soupeř musel dotahovat, ale neměl na to fyzicky, což nám hrálo do karet. Jsem rád za cenné vítězství, jelikož z Brodu není lehké vozit body. Mají tu silný tým, který je dobře připravený,“ hodnotil vítězství trenér pan Václav Pohanka.