Žďárští fotbalisté zavítali v prvním kole 4. Moravskoslezské ligy na půdu Velkého Meziříčí. V zápase dokázali navázat na povedený výkon z MOL Cupu a do Žďáru vezou všechny tři body. Reportáž z utkání najdete níže.

Počet diváků: 210

Sestava FC Velké Meziříčí: Lancman - Puža, Sysel, Blažek (60. Chlup), Šuta (60. Svoboda), Žalud, Jonáš, Císař (60. Ochrana), Stropsa (72. Chalupa), Lát (72. Havlík), Hron

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Veselský (69. Dočekal), Horák (58. Opina), Vitásek, Starý, Žila, Švoma (90. Novotný), Severa (69. Henzl), Nedvěd

Veselský dal zapomenout na nepovedený úvod
Vstup do utkání se Žďáru příliš nepovedl, když kvůli nepřesnostem a chybě v rozehrávce umožnili domácím první šanci, kterou však kryl gólman Jícha. O pár chvil později vykopával míč z prostoru před brankovou čárou Patrik Fiala. Na všechny patálie dal však zapomenout Jirka Veselský, když využil špatnou hlavičku jednoho z obránců a uklidil míč do sítě. Zdálo se, že branka zcela změnila ráz utkání, jelikož zanedlouho slavili žďárští znovu. Tentokrát ale jejich radost překazil verdikt rozhodčího, který zamával ofsajd a gól neuznal. V 36. minutě dostal Patrik Fiala možnost pokutového kopu, ale střela mu nesedla a přestřelil branku Lancmana. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Žďár.

Další dvě branky a jisté vítězství
Po poločasové přestávce hosté navázali na povedený závěr první poloviny. Fotbalisté z města pod Zelenou horou si vypracovali hned několik brankových příležitostí a dokázali navýšit rozdíl ve skóre. Nejprve po centru od Severy hlavičkoval Jiří Veselský a podruhé v zápase rozvlnil síť. Na jeho trefu v 83. minutě navázal Jan Henzl, který střelou na přední tyč zvýšil rozdíl ve skóre již na tři branky. Domácí se v průběhu půle k žádné výraznější šanci nedostali a Žďár si tak domů odváží vítězství a první tři body do tabulky.

Ohlasy k utkání

„Nepovedl se nám vstup do utkání, když jsme byli málo aktivní v nabídce. Z toho pramenily chyby v rozehrávce a umožnili jsme soupeři hrát. První gól to zlomil, my se uklidnili a soupeř naopak zneklidněl. Druhý poločas byl od nás velmi povedený, podobný jako v zápase proti Blansku. Byli jsme nebezpeční, měli jsme šance a udrželi jsme zároveň nulu vzadu, takže chci kluky pochválit,“ řekl po zápase hlavní trenér pan Václav Pohanka.