V sobotu 27. července přivítali žďárští fotbalisté v rámci předkola MOL Cupu třetiligové Blansko. I přesto, že nebyli favoritem utkání, dokázali uspět a jednoznačně porazit svého soupeře.

Počet diváků: 300

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek (75. Dočekal), Fiala, Veselský (66. Henzl), Horák, Vitásek, Starý, Žila (75. Suský), Švoma (84. Novotný), Sodomka, Severa (84. Srnský D.)

Sestava FK Blansko: Nešetřil - Blažík, Chyla, Němec (46. Feik), Jambor, Málek (46. Sedlo), Smrčka (46. Kocůrek), Šmerda (53. Jaroš), Gimsay, Sedlák, Tulajdan (46. Adamec)

Žďár vstoupil do zápasu velice dobře, když už v desáté minutě otevřel skóre zápasu Trojánek. Následovaly branky Veselského a nové letní akvizice Žily. Domácí tak již ve dvacáté minutě vedli o tři branky. Paralyzovaná obrana hostí však nevydržela dlouho a v 33. minutě zvýšil žďárské vedení na 4:0 Ondřej Horák.

Do druhé půle vyrukovali hosté hned se čtyřmi změnami v sestavě, ale i přesto se zdramatizování utkání nepřiblížili. Žďár si držel výhodnou pozici a první branku ve své síti lovil až v 77. minutě, kdy se prosadil Jaroš. O šest minut později však skóroval z dorostu přicházející Adam Suský. Žďár tak zdemoloval třetiligové Blansko 5:1 a postupuje do prvního kola MOL Cupu.

FOTOGALERII ze zápasu najdete zde.

Ohlasy k utkání

„Z pohledu výsledku jsem samozřejmě spokojený. Byli jsme produktivní a každý náš útok byl velmi nebezpečný a minimálně další tři góly jsme měli v první půli na kopačkách. Výkon byl také velmi dobrý. Dokázali jsme přenést na hřiště ve velké míře to, co jsme chtěli před samotným výkopem. Na druhou stranu musím uznat i fakt, že soupeř měl tento týden v nohách již dva přátelské zápasy a i přes jejich široký kádr se únava jistě projevila - především směrem do defenzivy. Těch okének tam bylo opravdu hodně, ale i přes to musím kluky pochválit, že jsme jich dokázali využít a nekompromisně trestat. Chtěli jsme postoupit, to se povedlo a nyní bychom rádi přivítali nějaký druholigový tým,“ hodnotil postup v MOL Cupu trenér Václav Pohanka.