B-tým žďárského fotbalového týmu přivítal v 30. kole KP Vysočiny výběr Chotěboře. Se soupeřem si poradil, když Chotěboř porazil jasně 5:1.

Počet diváků: 100

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Havlík, Peňáz Z., Veselský (79. Osmík), Vitásek, Starý (88. Kulhánek), Zažímal, Klouda (46. Novotný), Dočekal (61. Pelikán), Švoma (88. Machatka), Peňáz T.

Sestava FC Chotěboř: Gregor J. - Formáček, Somerauer, Gregor T., Dočekal (46. Musílek), Chlad, Jakeš (62. Bažout), Dvořák, Fiedler (62. Voborník), Klimeš (83. Císař), Hanousek (62. Janda)

Divoký první poločas, kdy ofenzivy předčily defenzivy, otevřeli domácí ve 2. minutě, když Dočekalova přihrávka prošla až k Veselskému, který ránou na přední tyč otevřel skóre - 1:0. V 9. minutě bylo srovnáno. Přízemní centr z pravé strany uklidil do sítě Fiedler - 1:1. Domácím mohl vrátit vedení Starý, ale Gregor byl pozorný. Poté zkoušel štěstí Fiedler, ale jeho přímý volný kop jen líznul břevno domácí brány. Ve 21. minutě vyslal Veselský do úniku Dočekala, ten byl podražen a kopala se penalta. Havlíkův pokus hostující brankář vytěsnil na tyč. Poté se hosté dostali do tlaku, ale vytěžili z něj jen přímý volný kop Hanouska, který Šenkýř zkrotil na zadní tyči. Domácí odpověděli šancí Švomy, toho ale vychytal brankář Chotěboře. Po takřka totožné akci po ose Starý - Vitásek - Veselský už se domácí díky přesné střele k tyči mohli radovat - 2:1. Hned na to pálil Havlík z velkého vápna těsně vedle. Poslední slovo měli hosté, ale Šenkýř pohotovou Klimešovu ránu vyrazil nad břevno.

Po přestávce tempo hry opadlo. Domácí nakonec přidali tři branky po brejcích do otevřené obrany. V 67. minutě udržel míč Veselský, poradil si s beky i brankářem a z úhlu trefil i prázdnou bránu - 3:1. V 83. minutě postupovali domácí ve dvou na brankáře hostů, Pelikán našel Starého a bylo to o tři branky - 4:1. Poslední slovo si vzal Vitásek, který po přihrávce Švomy proměnil samostatný nájezd - 5:1.

Ohlasy k utkání

„Věděli jsme, že k jistotě záchrany potřebujeme bod. Pomohla nám rychlá branka, bohužel jsme hosty nechali srovnat. Klíčem k úspěchu byla branka na 2:1. Po přestávce jsme pozorně bránili, hosté se prakticky nedostali do zakončení a navíc jsme je trestali z brejků. Bylo to náročné, ale soutěž se nakonec povedla zachránit,“ řekl po zápase trenér pan Martin Mužátko.