B-tým žďárského fotbalového klubu vyjel v neděli 9. června do Nového Města na Moravě, aby vyzval zdejší rezervu. Pro oba týmy se jednalo o důležitý zápas z pohledu záchrany, takže derby mělo o to větší náboj. Reportáž z utkání najdete níže.

Počet diváků: 200

Sestava SFK Vrchovina B: Sáblík - Chytrý, Bača, Dvořák, Pulkrábek, Veselý (62. Slavíček), Šmída, Sytař (62. Blažíček R.), Dobrovolný V. (76. Blažíček P.), Boušek (22. Dobrovolný T.), Jícha

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Havlík, Peňáz Z., Veselský, Vitásek, Jiroušek, Starý, Zažímal (74. Machatka), Matoušek (12. Klouda), Sodomka, Peňáz T.

Utkání začalo opatrně z obou stran a obě mužstva se dostala pouze k náznakům šancí, většina hry se odehrávala mezi vápny. V 19. minutě si po chybě domácí obrany všiml Veselský vyběhnutého brankáře Sáblíka, ale domácí gólman jeho úmysl vystihl. O čtyři minuty později napálil Havlík skákající míč, ten se však mezi tři tyče nevešel. Poté se znovu zastřeloval Veselský, když po přímém volném kopu Zdeňka Peňáze protáhl domácího gólmana. V 37. minutě Klouda rezolutně odkopl míč do bezpečí, důrazný Veselský přetlačil domácí stopery a věděl si rady i s brankářem - 1:0. Domácí v prvním poločase Šenkýře výrazněji neohrozili.

Hned po přestávce se ocitl Pulkrábek v solidní střelecké pozici, ale vysoko přestřelil. Na druhé straně pádil Starý zleva na Sáblíka, přehodil ho, ale Bača odklidil míč mířící do brány na rohový kop. Ten rozehrál Klouda a domácí nezachytili náběh Vitáska, který nedal Sáblíkovi šanci - 2:0. Hned na to si hosté vybrali slabší chvilku, Jícha se za obranou dostal k míči a snížil - 2:1. V té chvíli se domácí dostali do tlaku, ale hosté všechny míče odvrátili a postupem času dostali hru pod kontrolu. Uklidnit hosty mohl Jiroušek, ale pálil vedle. Stejně se v závěru vedlo i Machatkovi. Domácí hráli jednoduše, do žádné šance se však nedostali.

Žďárští se tak kolo před koncem soutěže probojovali na desáté místo. Tabulka je však nadále vyrovnaná a o konečném pořadí se rozhodne v posledním kole.

Ohlasy k utkání

„Po prvním poločase jsme zaslouženě vedli. Škoda, že jsme po druhé brance neudrželi koncentraci a pustili jsme domácí do hry. To, že jsme přežili následných deset minut, bylo klíčové. Poté jsme se znovu dostali na míč, hrozili jsme z brejků, ale gól jsme nedali, a tak jsme se museli o tři body strachovat až do konce, kdy domácí hru maximálně zjednodušili. Zvládli jsme to a máme tři body,“ řekl po zápase trenér pan Martin Mužátko.