Rezerva FC Žďas vyjela na první červnový den k duelu na půdu Žirovnice. Zde působila aktivnějším dojmem, ale i přes mnohé šance ke vstřelení rozhodující branky brala nakonec bod po remíze 1:1. Reportáž ze zápasu najdete níže.

Počet diváků: 100

Sestava FC Slavoj Žirovnice: Kolář - Smrčka, Knotek, Hřebecký M., Houška, Kučera (86. Severa), Staněk (57. Hadrava), Hřebecký T., Rozporka, Houška, Drápal (57. Jirsa)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Havlík, Dočekal, Veselský, Jiroušek (73. Pelikán), Horák, Srnský D. (73. Machatka), Zažímal, Matoušek, Švoma, Peňáz

Hosté na svého soupeře vlétli, ale domácí několik závarů ustáli. V 11. minutě pálil z vápna Horák, domácí gólman Kolář jeho tečovanou střelu dokázal udržet. Poté se osmělili i domácí, ale Rozporkova střela po brejku skončila daleko vedle brány. V 19. minutě vysunul Dočekal po levé straně Jirouška, ten zahrál domácímu brankáři na housle, ale míč skončil jen na boční tyči. Následně Srnský z rohu velkého vápna netrefil bránu a Jiroušek střílel jen do brankáře. Domácí spoléhali na ojedinělé brejky, po jednom takovém střílel Kučera z úhlu vysoko nad bránu. V závěru hosté nabídli domácím rohový kop a nekrytý Tomáš Hřebecký na zadní tyči poslal míč do sítě - 1:0. Hned na to sudí poslal oba celky do kabin.

Po přestávce hosté ještě více utáhli šrouby a domácí se stáhli do hlubokého obranného bloku. Švomovu střelu na zadní tyč parádně vyrazil Kolář na rohový kop. Po hodině hry střílel z úhlu Veselský a jeho rána skončila v síti - 1:1. Poté se dral do zakončení Srnský, ale domácí stačili odklidit míč do bezpečí. Štěstí zkoušel i Veselský, ale díky teči domácího beka skončil míč těsně vedle tyče. V 68. minutě byl ve velkém vápně podražen Švoma, ale sudí Šimek nenašel odvahu písknout pokutový kop. V 70. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Peňáz, domácí val hráčů však míč za čáru nepustil. Poté na Matouškův centr nedosáhl Machatka a Veselský na zadní tyči střílel jen do boční sítě. V 87. minutě se řítil na domácího gólmana zprava Švoma, ale jen jej trefil a domácí hrdina Kolář stihnul zasáhnout i u druhé tyče proti Veselskému, jehož střelu vykopl. Domácí se k prvnímu zakončení ve druhém poločase dostali až v nastaveném čase, ale Šenkýř si se slabou střelou Hadravy bez problémů poradil.

Ohlasy k utkání

„Zápas jsme měli rozhodnout v prvních dvaceti minutách, kdy do domácího vápna létal míč za míčem, ale chyběl nám větší důraz i trocha štěstí. Domácí měli v první půli dva brejky a dva rohové kopy v závěru poločasu po naší chybě v rozehrávce, tam nám ukázali, jak se chovat ve vápně a nekompromisně nás potrestali. Po přestávce jsme domácí zatlačili a měli jsme nespočet velkých šancí, udělali jsme však hrdinu z domácího brankáře. Celé jaro nás trápí produktivita i obranné standardky a v Žirovnici nás to stálo dva body. Nicméně jsme pořád ve hře a před derby zbraně neskládáme,“ hodnotil utkání trenér žďárských pan Martin Mužátko.