Béčko žďárského týmu vyjelo v neděli 19. května na půdu Pacova. Tomu podlehlo 0:3, reportáž ze zápasu najdete zde.

Počet diváků: 215

Sestava TJ Slavoj Pacov: Kubů M. - Michálek (76. Tenkl), Kabíček, Poul, Mauer, Kostroun, Vítámvás (76. Šlechta), Jeřábek, Říha (21. Pražák), Štefl (64. Holejšovský), Faltýnek (64. Kubů L.)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Havlík, Dočekal, Novotný, Osmík, Srnský D., Srnský M. (69. Pelikán), Jiroušek (81. Přibyl), Klouda (64. Machatka), Kulhánek, Peňáz

Zápas pro domácí začal skvěle. Už po čtyřech minutách hry se po přímém volném kopu Kabíčka prosadil hlavou Tomáš Faltýnek, který zůstal nekrytý na zadní tyči. V 16. minutě se po Kulhánkově přímém volném kopu dobře zorientoval domácí brankář a míč dokázal po několika tečích vyrazit. Hosty mohl k vyrovnání posunout Michal Srnský, ale z dobré pozice po Peňázově sklepnutí z otočky vysoko přestřelil. Ve 25. minutě Tomáš Kabíček z přímého kopu trefil pouze levou tyč. Ten samý hráč po pěkné kombinaci mířil v 39. minutě vedle brány.

Hosté po přestávce působili živěji, ale větší šanci si nevypracovali. V 57. minutě hostující obrana nezachytila dlouhý balón, ke kterému se přes Dočekala dostal Štefl, jenž střelou na přední tyč proměnil samostatný nájezd a zvýšil na 0:2. V 78. minutě byl před pokutovým územím soupeře faulovaný Holejšovský a s nařízeným přímým volným kopem si krásně poradil Tomáš Kabíček, který poslal míč do šibenice. V závěru se už rozhodnutý zápas jen dohrával.

Ohlasy k utkání

„Hned v úvodu jsme trestuhodně nechali po standardce propadnout míč až na zadní tyč a domácí se dostali do vedení. Když už se zdálo, že soupeře po přestávce přitlačíme, tak jsme po individuální chybě pustili domácí do sóla a bylo po zápase. Dnes jsme domácím rozhodující první dvě branky darovali na zlatém podnose. Směrem dopředu jsme byli bezzubí,“ řekl po zápase trenér pan Martin Mužátko.