Rezerva žďárského FC Žďas oplatila podzimní porážku Rapoticím. Po povedeném výkonu a čtyřech trefách brala ze zápasu všechny tři body a slavila tak cenné domácí vítězství.

Počet diváků: 75

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Havlík, Fiala, Novotný (81. Osmík), Srnský D. (55. Jiroušek), Srnský M. (69. Machatka), Zažímal, Horák, Veselský (69. Pelikán), Kulhánek (81. Klouda), Peňáz

Sestava FC Rapotice: Laš T. - Zahrádka, Durajka, Šmarda, Palát, Adamenko (42. Horák), Tesař (73. Matoušek), Laš M., Čech, Ošmera, Válek

Domácí na svého soupeře vlétli a hráči Rapotic nevěděli, kam dříve skočit. Hned v úvodu vybídl Horák k brance Veselského, ten trefil jen brankáře. Ve 3. minutě si oba role prohodili a Horák si věděl rady - 1:0. Hosté mohli srovnat po Durajkově volném kopu, míč zapadl přímo do brány, ale signalizován byl kop nepřímý a branka tak nemohla být uznána. Hosté pak ustáli několik závarů ve svém vlastním vápně. Až v 18. minutě vyzobl míč před vybíhajícím brankářem David Srnský a dovedl jej až do prázdné brány - 2:0. Poté zkoušel štěstí Veselský, ale obě jeho střely mířily vedle. Ve 28. minutě pálil na přední tyč Michal Srnský jen do brankáře. Ve 33. minutě zahrozili hosté díky Šmardovi, jehož přímý volný kop prolétl kousek vedle tyče. Na druhé straně zalepil Tomáš Laš Novotného bombu do rukavic. Ve 40. minutě vyhrál Veselský souboj u postranní čáry a jeho přihrávku poslal do prázdné brány Michal Srnský - 3:0.

Ve 47. minutě Milan Laš hlavičkoval po Durajkovově centru do břevna. V 56. minutě prudká rána z Veselského kopačky skončila až v síti - 4:0. Hosté zkoušeli štěstí po rohu, Šmardův volej však Šenkýř parádně kryl. Domácí vedení mohl navýšit Kulhánek, ale po Fialově zpětné přihrávce mířil k tyči, kde byl připraven hostující brankář. V závěru Tomáš Laš ještě vychytal Jirouškovu střelu z úhlu. Horákův překvapivý lob pak skončil vedle brány.

Ohlasy k utkání

„Na soupeře jsme vlétli a do 20. minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Důležité bylo, že jsme to vyjádřili i gólově. Poté jsme měli celý zápas pod kontrolou a zaslouženě jsme jej dovedli ke třem bodům, které se nám v našlapané tabulce budou hodit,“ řekl po zápase trenér pan Martin Mužátko.