Naše rezerva vyjela v rámci dvacátého kola krajského přeboru na hřiště TJ Sapeli Polná. Zde se pokusila urvat nějaké cenné body do tabulky.

Počet diváků: 43

Sestava TJ Sapeli Polná: Čejka - Vícha, Vácha (46. Kozojed), Bačkovský, Dvořáček, Brabec (69. Matějíček), Vařejka, Šimek, Mužík, Sedláček, Urbánek

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Osmík, Havlík, Peňáz, Dočekal (65. Přibyl) - Novotný, Zažímal, Kulhánek (79. Bulíček), Srnský M., Pelikán - Srnský D.

Hned ve 4. minutě určili domácí ráz zápasu. Hosté nedokázali odklidit skákavý míč, kolmá přihrávka se dostala až k Bačkovskému, který bombou k tyči poslal domácí do vedení - 0:1. V 15. minutě hosté ztratili při riskantní rozehrávce míč a domácí rychlý brejk přes Bačkovského dostali až k Sedláčkovi, který krásnou akci zakončil hlavou přesně - 0:2. Hosté zahrozili díky Michalovi Srnskému, ten však mířil z vápna nad bránu. Poté po povedené akci doputoval míč až k Dočekalovi, ale Čejka vyrazil jeho střelu na rohový kop. Hosté byli více na míči, pozorní domácí je ale do příležitostí nepouštěli a nakonec svoji třetí šanci přetavili ve třetí gól, když další brejk do otevřené obrany zužitkoval po Vařejkově přihrávce Sedláček - 0:3. Snížit mohl David Srnský, ale jeho hlavička po Dočekalově centru skončila vedle.

Žďárští po pauze domácí přikovali k jejich velkému vápnu. Domácí obrana ustála několik závarů. Největší šanci měl v 58. minutě po Kulhánkově centru Novotný, ale v tutové šanci na zadní tyči jen trefil domácího brankáře. Poté Novotný střílel za vápnem, ale o kousek minul levou tyč. Postupem času se tlak hostů zmenšoval a domácí svůj náskok jednoduchou hrou ubránili. Když domácí v závěru nedotáhli několik brejků, tak se již skóre nezměnilo.

Ohlasy k utkání

„Zkušení domácí nám ukázali, jak nakládat se šancemi a po poločase bylo téměř rozhodnuto, když jsme jim všechny branky nabídli díky naší nedůslednosti. Po přestávce jsme soupeře zatlačili, ale branku naděje jsme ani z tutovky po hodině hry nevstřelili. Naší hře chybí větší zaujetí a ochota podstoupit souboje v místech, kde se rozhodují zápasy. Nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem, musíme se připravit na další zápas a jít krok za krokem s vírou v lepší výsledky,“ řekl po utkání trenér Martin Mužátko.