V neděli 7. dubna vyjelo žďárské béčko k dalšímu utkání do Nové Vsi. Duel dvou tabulkově vyrovnaných týmů sliboval veledůležitou a zajímavou bitvu.

Počet diváků: 148

Sestava TJ Nová Ves: Fuksa - Růžička (68. Šandera V.), Novotný, Kuchta, Žák, Sedler, Šandera J. (61. Ptáček), Starý, Novotný (90. Nečas), Dacer (68. Komínek V.), Komínek L.

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Klouda, Matoušek P., Havlík, Pelikán - Srnský D., Kulhánek, Zažímal, Přibyl - Machatka (73. Osmík) - Srnský M. (81. Bulíček)

Komentář

Vyrovnaný začátek zápasu narušila 11. minuta, kdy domácí přenesli hru na pravou stranu, Jan Šandera proti přesile udržel míč a nakonec jej z úhlu procpal do sítě - 0:1. Od té chvíle byli domácí lepším týmem, ale do velkých šancí se nedostávali. Na druhé straně mohl Fuksu ohrozit z přímého volného kopu Havlík, bránu však přestřelil. Ve 33. minutě se po dalším přenesení na pravou stanu dostal míč k Sedlerovi, ten jej předložil Janu Šanderovi a po Matouškově smolné teči skončil míč podruhé v síti hostů - 0:2. Na druhé straně střílel z otočky David Srnský, ale bránu netrefil. V závěru ještě po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad bránu Starý.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, ale Sedler ani Novotný bránu netrefili. Hosté zahrozili několika brejky, ale do brankových příležitostí je nedotáhli a mohli být rádi, že domácí z několika závarů nepřidali třetí branku. V závěru nakonec domácí hráč zahrál ve velkém vápně rukou a kopala se penalta, kterou Havlík bezpečně proměnil - 1:2. Domácí už nastavené dvě minuty zvládli a berou tři body.

Ohlasy k utkání

„Domácí ukázali, proč pětkrát v řadě doma vyhráli. Přejeli nás soubojově i silově. Výsledek je pro nás nakonec ještě milosrdný, i když jsme v závěru zápas zdramatizovali. Další zápasy nebudou jiné a pokud se nedokážeme porvat o každý metr hřiště, tak to bude každým kolem těžší a těžší. Do této pozice jsme se dostali sami a sami se z ní musíme vyhrabat,“ řekl po utkání trenér Martin Mužátko.