V sobotu 15. června sehráli mladší dorostenci U17 mistrovské utkání v Třebíči.
1:2

Branky: Vaverka K., Promberger

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Pešek - Tichý, Havelka, Svoboda - Promberger, Havránek, Zich (46. Zych), Havlík - Vaverka K. - Krajíc (89. Mach), Starý (78. Bečvář)

Komentář

V posledním kole se hráči U17 představili na hřišti ve Vícenicích proti domácí Třebíči. Úvod utkání nám nevyšel podle představ a už ve 3. minutě jsme inkasovali. Obdržený gól nám paradoxně pomohl, protože jsme si uvědomili, že to samo nepůjde a bude potřeba pro zisk bodu něco udělat. Postupně jsme vyrovnali hru a byli odměněni vyrovnáním Vaverky. Hra se přelívala ze strany na stranu a několikrát nás podržel ve vynikající formě chytající Pešek. Ve 29. minutě jsme se po nenápadné akci dostali do vápna soupeře a zakončující Promberger neměl problém trefit odkrytou bránu - 2:1. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Ve druhém poločase se domácí stále více tlačili do útoku a snažili se vyrovnat. Bezchybný Pešek ovšem předvedl svoje kvality a pochytal všechno, co mohl. Snažili jsme se hrát na brejky, ale pohořeli jsme ve finální fázi. Poctivou defenzivní hrou už jsme ovšem další změnu skóre nepřipustili a proto se loučíme se sezónou vítězstvím.

Ohlasy k utkání

Dnes je opravdu na místě vyzdvihnout brankáře Peška, předváděl neskutečné zákroky a tato výhra jde za ním. Speciální pochvalu zaslouží i hráči z U15 Krajíc a Havlík, kteří předvedli nadstandardní výkon.