V sobotu 8. června přivítali na domácí trávě mladší dorostenci U17 tým Chotěboře.
29. kolo | 8. 6. 2024 |
MSDD-D MD
FC Chotěboř
3:2

Branky: Červinka, Havelka, Havránek

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Pešek - Svoboda, Havelka, Tichý, Promberger (81. Vaverka A.) - Zych (87. Bečvář), Havránek, Červinka, Zich - Starý (65. Krajíc), Vaverka K.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a již v 10. minutě se nám podařilo skórovat, když Červinka téměř z poloviny hřiště přehodil brankáře hostů. V 19. minutě pak Havelka po rohovém kopu zvýšil naše vedení na 2:0. Měli jsme zápas pod kontrolou, hosté si nevytvořili žádné šance a my jsme měli několik nebezpečných situací v jejich brankovišti. Bohužel, v nastaveném čase prvního poločasu došlo ke špatnému vyhodnocení situace a hosté snížili na 2:1. Když pak v 55. minutě hosté vyrovnali po rychlém brejku, byli jsme najednou k vítězství hodně daleko. Naštěstí nás několikrát podržel brankář Pešek. V 89. minutě vybojoval Bečvář přímý kop a Havránek se proměnil v hrdinu posledního domácího utkání, když z něj skóroval a zajistil nám vítězství 3:2.