V sobotu 1. června sehráli mladší dorostenci U17 mistrovské utkání na Spartě Brno.
28. kolo | 1. 6. 2024 |
MSDD-D MD
FC Sparta Brno
5:3

Branky: Červinka, Vaverka K., Promberger

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Pešek - Svoboda, Havelka, Mach (46. Brusenbauch), Promberger (86. Bečvář) - Zych (63. Vaverka A.), Havránek, Červinka, Zich - Dočekal (63. Starý), Vaverka K.

Na mezinárodní den dětí zavítali kluci z U17 na hřiště Sparty Brno. Začátek utkání byl v režii domácích, kteří se zejména z křídelních prostorů dostávali do zajímavých příležitostí. Poprvé se skóre měnilo ve 12. minutě, kdy si naši hráči vsítili nešťastný vlastní gól a domácí šli do vedení. Náskok navýšili dvěma slepenými góly kolem 25. minuty a zdálo se, že bude obtížné příděl gólů zastavit. Naši hráči ovšem nezačali panikařit a postupně se dostávali do utkání. Po sérii šancí snížil ve 36. minutě z dorážky Červinka na poločasových 1:3.

Do začátku druhé půle jsme vstoupili výborně. Vaverka si presinkem vybojoval míč a po sólové akci snížil ve 47. minutě na 2:3. Rázem jsme byli na koni a nepolevovali v útočení. Klíčová situace utkání nastala v 55. minutě, kdy domácí brankář skvělým zákrokem vytěsnil Červinkovu dalekonosnou ránu na břevno. Tato situace opět změnila momentum hry, neboť domácí dvěma rychlými kontry kolem 60. minuty odskočili na pro nás již neřešitelných 2:5. I přes tento stav jsme utkání nevypustili a odměnou nám bylo snížení Prombergera na 3:5.

Utkání bodovým ziskem neskončilo, nicméně musíme ocenit bojovnost a nasazení našich kluků, kteří byli domácím vyrovnaným soupeřem.