V neděli 26. května přivítali na domácí trávě mladší dorostenci U17 v divizním zápase Znojmo.
27. kolo | 26. 5. 2024 |
MSDD-D MD
1.SC Znojmo B
2:2

Branky: Vaverka K., Promberger

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Pešek - Irovský, Havelka, Svoboda - Promberger, Zych (80. Odvárka), Havránek, Mach (46. Bobula) - Zich - Starý (46. Krajíc), Vaverka K.

Při nedělním odpoledni přivítali hráči U17 na domácím trávníku rezervu Znojma. Hosté zpočátku plnili roli favorita a byli opticky lepším týmem. Domácí však koncentrovaně plnili taktické pokyny a nepouštěli hosty do vyložených šancí. Hráči Znojma se však dočkali první branky ve 27. minutě využitou standardní situaci. Ve 33. minutě bylo s domácími ještě hůř, když hostující kapitán individuální akcí zvýšil na 0:2. Hráči Žďáru ovšem nepolevili v nasazení a těsně před přestávkou díky Vaverkovi snížili na poločasových 1:2.

Domácí prostřídali a v 55. minutě byli odměněni vyrovnávacím gólem Prombergera. Najednou byli na hřišti lepším týmem a mohlo být ještě lépe, když v 65. minutě byl hostující brankář Vaverkou donucen faulovat mimo pokutové území a hosté šli do deseti. Následovala bláznivá dvacetiminutovka, kdy se hrál fotbal nahoru dolů. Šance domácích, ani brejky hostů už změnu stavu nepřinesly, a tak se na Bouchalkách body (zaslouženě) dělily.