V sobotu 11. května přivítali na domácí trávě mladší dorostenci U17 v okresním derby Velké Meziříčí.
25. kolo | 11. 5. 2024 |
MSDD-D MD
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Velké Meziříčí
3:1

Branky: Zych, Vaverka K., Brusenbauch

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Janoušek - Svoboda, Tichý, Havelka, Promberger (75. Síč) - Zych, Havránek, Zich (84. Bečvář), Mach (63. Brusenbauch) - Vaverka K., Starý (46. Dočekal)

Komentář

Za příjemného počasí nastoupili domácí hráči U17 proti soupeři z Velkého Meziříčí. Od úvodního hvizdu jsme se drželi nastolené taktiky a byli lepší. Herní převahu se nám podařilo přetavit v branku v 19. minutě, kdy na zadní tyči dohrál standardní situaci Zych. Po vstřelené brance jsme trošku polevili v koncentraci a hosté z čista jasna vyrovnali a do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

S odhodláním v utkání zvítězit jsme vstoupili do druhého poločasu. Těžko jsme se ale dostávali do tempa, proto byl výborný míč Prombergera za obranu na nabíhajícího Vaverku, který sólo nájezd chladnokrevně proměnil, vysvobozením. V poslední minutě dal konečnému podobu výsledku z penaltového puntíku Brusenbauch.