V neděli 21. dubna sehráli mladší dorostenci U17 mistrovské utkání v Brně Židenicích.
22. kolo | 21. 4. 2024 |
MSDD-D MD
ČAFC Židenice 2011
4:4

Branky: Vaverka Kamil 2, Krajíc, Chmelíček

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Červinka - Síč, Havelka, Promberger, Vaverka K., Vaverka A. (58. Chmelíček), Tichý, Svoboda, Zych, Dočekal (90. Brovko), Krajíc (90. Bečvář)

V neděli se kluci z U17 představili na hřišti Židenic a velmi brzy se dostali do vedení, kdy zaváhání domácí obrany využil Kamil Vaverka. Domácí působili zaskočeným dojmem, ale z ojedinělé akce dokázali vyrovnat. Hráči Žďáru ovšem nepolevili v nastoleném tempu a do poločasové pauzy odcházeli po brankách Krajíce a druhého gólu Kamila Vaverky s nadějným skóre 3:1.

Poločasová přestávka nám ale opět uškodila a než jsme se vzpamatovali byl stav 3:3. Hra byla nahoru dolů, plná emocí a osobních soubojů. Nezaujatý divák se musel bavit, neboť celkový počet vstřelených gólů mohl být dvojnásobný, ale spousta akcí končila na konstrukci obou branek. Naději na výhru nám dal Chmelíček, který využil brejk a poslal nás do vedení 4:3. Domácí utkání ovšem nevzdali a po sporné situaci nakonec stanovili konečný výsledek utkání na 4:4. Body se tedy nakonec (zaslouženě) dělily.