V neděli 7. dubna nastoupili ke svému diviznímu zápasu starší dorostenci v Břeclavi.
20. kolo | 7. 4. 2024 |
MSDD-D SD
MSK Břeclav
1:3

Branky: Pelikán 2, Lysák

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Vokoun - Hotárek, Hendrich, Pelikán, Mihok (72. Síč) - Lysák, Prudík - Polívka (82. Šerejch), Chmelíček (82. Dočekal), Mikišek (46. Brusenbauch) - Suský (42. Zych)

Vstup do zápasu jsme zažili opravdu turbulentní. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme dobrý pohyb, avšak po špatné komunikaci a podcenění jedné situace byl odpískán pokutový kop pro domácí. Díky skvělému zákroku našeho gólmana Vokouna byl stav i tak nadále nerozhodný. Po penaltě domácích jsme fantasticky zareagovali a vzápětí po úspěšné akci z pravé strany se nám podařilo dostat do vedení. Po vstřelení branky jsme si vytvořili několik dalších gólových příležitostí, které se nám bohužel nepodařilo proměnit, a tak jsme šli do kabin o poločase za stavu 1:1, když se domácím podařilo vstřelit branku po naší nedůslednosti v našem pokutovém území.

Druhý poločas byl o něco nervóznější z naší strany, zejména kvůli dalším neproměněným gólovým šancím, které jsme si vypracovali. Trochu klidu nám přidala druhá branka, kterou jsme skórovali z rohového kopu. Jistotu tříbodového výsledku přinesla třetí branka, která taktéž padla po úspěšně zahraném rohovém kopu. Zlepšená důslednost a organizovanost v obranné fázi znamenala, že jsme v druhé půli již neinkasovali a odvezli si z Břeclavi 3 body za výsledek 3:1.