V sobotu 15. června vyběhli fotbalisté FC Žďas ke svému poslednímu zápasu ročníku 2023/24. Na domácí půdě přivítali Tasovice, které hráli o udržení v divizní soutěži. To si na Bouchalkách vybojovali, když přemohli domácí tým.

Počet diváků: 90

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Šenkýř - Novotný, Fiala, Vitásek, Mikišek (71. Srnský D.), Dočekal (78. Srnský M.), Henzl (55. Starý), Švoma, Sodomka, Jiroušek (55. Veselský), Nedvěd

Sestava TJ Sokol Tasovice: Dítě - Železný, Hrazdílek, Šuba, Lapeš, Štancl (78. Daniel), Moravec (90. Pazdera), Vašina (78. Ryška), Pacula, Blahoudek, Švarc

Nerozhodný první poločas
Hosté přijeli na Bouchalky s velkou motivací vybojovat si účast v divizi i pro příští ročník a to se projevilo i na hřišti. Ve 12. minutě se k zakončení na malém vápně dostal jeden z hostujících hráčů, ale nakonec na míč nedosáhl. Dlouho ho to však mrzet nemuselo, neboť již o sedm minut později na levé straně zpracoval míč Blahoudek, svojí přihrávkou vybídl ke střele Lapeše, který se střelou z hranice vápna nemýlil a prostřelil brankáře Šenkýře - 0:1. Svoje vedení mohli hosté navýšit, když si ve vápně odražený balón našel Milan Moravec, ale jeho volej daleko minul branku domácích. Žďárští byli do ofenzivy téměř neviditelní, ale přesto dokázali ještě před závěrem půle srovnat. V 38. minutě z dálky napřáhl Patrik Fiala, jeho střelu tečoval jeden z obránců a nakonec zaplavala do branky - 1:1.

Hosté si vybojovali záchranu
Žďár do druhé půle nastoupil povzbuzen vyrovnávací brankou, ale k žádné větší ofenzivní aktivitě to nevedlo. Naopak v 55. minutě šokoval tribuny hostující Jiří Vašina, když se dokázal prosadit z přímého volného kopu na kraji vápna - 1:2. O pět minut později se k podobné situaci dostalo i na druhé straně, ale Fialovu střelu vyboxoval brankář Dítě na roh. Tasovice však byli plní naděje a hnali se za dalším gólem, v 66. minutě nastřelil Petr Štancl levou spojnici Šenkýřovi branky. O tři minuty později se však už radovat mohli, jelikož se svým náběhem za obranu uvolnil Pavel Lapeš a lobem vstřelil svůj druhý gól zápasu - 1:3. Žďár se po zbytek zápasu snažil o dramatizaci zápasu, ale dobře bránící Tasovice dlouho domácí k ničemu nepustili. Až v 88. minutě žďárští nastřelili dvakrát tyč, když nejprve z dálky střílel Stanislav Švoma a poté hlavičkoval střídající Veselský. V nastaveném čase se k zakončení dostal ještě Honza Nedvěd, ale jeho střelu výborným zákrokem lapil gólman Dítě. Žďárští fotbalisté tak zakončili ročník prohrou 1:3. V tabulce nakonec obsadí desáté místo s celkovým ziskem 39 bodů.