Svěřenci trenéra Václava Pohanky vyjeli ve 27. kole Divize D na půdu Velké Bíteši. Tamějšímu družstvu podlehli 0:3 a kompletní reportáž z duelu najdete zde.

Počet diváků: 235

Sestava FC PBS Velká Bíteš: Pelán - Bartoš, Loup, Mrňa, Šperka, Moučka (80. Macek), Merdita (89. Traxl), Kozel, Novotný (89. Krula), Daněk, Hlucháň (71. Shlaban)

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek (69. Novotný), Fiala, Veselský (77. Srnský M.), Vitásek, Starý, Švoma, Sodomka (77. Srnský D.), Severa, Jiroušek (69. Dočekal), Nedvěd

Vstup do utkání byl v naší režii, ale z několika střel jsme se nedokázali prosadit. Zlomová byla 19. minuta utkání, která přinesla dvě branky v naší síti. Nejprve se domácí prosadili po rohovém kopu. Ihned po rozehře a naší ztrátě míče nás domácí potrestali podruhé. Ve 25. minutě to bylo již o tři branky, kdy se domácí prosadili po samostatném nájezdu. Ke konci půle mohli domácí skóre navýšit, opět po našem hrubém zaváhání. Ve druhém poločase jsme měli první velkou příležitost na kopačkách, ale Jiroušek slabě zakončil jen do náruče brankáře. Domácí tato situace probudila a zbytek poločasu se hrál velmi bojovný fotbal, někdy až za hranou fair-play. Domácí měli ještě jednou obrovskou příležitost, ale tu zmařil dobrým zákrokem Jícha.

Ohlasy k utkání

„Po slibném vstupu do utkání jsme propadli při rohovém kopu a následně lehkomyslně ztratili míč a soupeř během minuty vedl o dvě branky. Právě tato minuta rozhodla a určila ráz celému utkání. Po zbytek utkání jsme neměli potřebnou sílu na obrat v utkání a soupeř si tak zaslouženě dokráčel pro tři body,“ hodnotil utkání trenér pan Václav Pohanka.