Žďárští fotbalisté přivítali v sobotu na Bouchalkách Ždírec nad Doubravou. Přímého konkurenta v tabulce porazili 3:0 a odnesli si cenné tři body. Kompletní reportáž, fotogalerii a video ze zápasu najdete níže.
26. kolo | 18. 5. 2024 |
MSD-D
SK Tatran Ždírec nad Doubravou
3:0

Branky: 6. Veselský, 11. Jiroušek, 71. Starý

ŽK: 45+1. Sodomka, 49. Nedvěd, 75. Starý - 28. Pavlas, 55. Koutný, 71. Novotný P., 81. Mach, 90+1. Pátek

Rozhodčí: Godfryd - Janeček, Sivera

Delegát: Hulcký

Počet diváků: 150

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Jícha - Trojánek, Fiala, Veselský (84. Dočekal), Vitásek, Starý (84. Srnský D.), Švoma, Sodomka (76. Horák), Severa (33. Novotný), Jiroušek, Nedvěd

Sestava SK Tatran Ždírec nad Doubravou: Vlček - Pavlas, Ráliš, Koutný (62. Vrána), Novotný J. (76. Mach), Gregorovský, Rosůlek (76. Pátek), Vopršal, Málek (83. Procházka), Novotný P., Štědrý (62. Najman)

Již v šesté minutě utkání poslal Jirku Veselského do úniku svojí skvělou patičkou Jan Nedvěd. Veselský, později vyhlášen jako muž zápasu, si obešel gólmana a poslal žďárské do vedení - 1:0. Výborný start domácích pokračoval a v jedenácté minutě si centr z levé strany našel Jiří Jiroušek, který poslal žďárské do dvoubrankového vedení. Tlak nepolevoval ani nadále a hostující brankář Vlček se musel vytáhnout hned několika zákroky, aby svůj tým podržel. Ždírec se k žádné pořádné šanci nedostal a poločas tak skončil při skóre 2:0.

V podobném duchu pokračovala i druhá polovina utkání. Žďár se sice nemusel nikam hnát, ale přesto dokázal přidat ještě jeden gól. V 71. minutě po centru od Jirky Jirouška se velké hrubky dopustil gólman Vlček a srazil si míč za svá záda. Po zbytek utkání si domácí drželi potřebné tempo a Ždírec ke zdramatizování nepustilo. Žďár si tak připsal další domácí výhru a první čisté konto v jarní části sezóny.