Ve čtvrtek 13. června sehráli mladší žáci U12 poslední jarní mistrovské utkání v Hodoníně.
14. kolo | 13. 6. 2024 |
SpSM-Jih U12 9-16
FK Hodonín
1:4

Branky: Bobula 2, Zedníček, Vališ

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Krupa - Dočekal, Strnad - Vališ, Bobula, Dobrovolný, Musil - Zedníček, Pešava (Imramovský)

Utkání dvou nejlepších celků tabulky se začalo kvůli neprůjezdné D1 s patnáctiminutovým zpožděním. Ze začátku zápasu jsme se pomalu dostávali do tempa a spíše se bránili. Poté jsme se ale dostali ve 12. minutě do vedení, když na konci akce byl Zedníček - 1:0. Zbytek poločasu se střídaly šance na obou stranách. Domácí byli několikrát před naší brankou hodně nebezpeční, ale jejich kontry za naší obranu jsme vždy, i se štěstím, přečkali. My jsme měli šance na zvýšení náskoku, ale ani Vališ, Musil ani Dočekal v koncovce nepochodili.

Druhý poločas jsme začali naopak my velkým tlakem a presinkem a na jeho konci byl ve 42. minutě Vališ - 2:0. Poté se hrálo dvacet minut nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách. V 62. minutě se dostal míč za naši obranu a domácí snížili - 2:1. Naštěstí v 65. minutě zahrával přímý kop z 35 metrů Bobula a jeho dalekonosný pokus přeskočil překvapeného domácího brankáře - 3:1. Poté měli šanci domácí, ale Krupa vyškrábl střelu ze šibenice na roh. Na druhé straně samostatný nájezd Dočekala směřoval po kličce brankáři nad prázdnou branku. Domácí závěrečný tlak jsme naštěstí otupili v 78. minutě, když zahrával přímý kop z 25 metrů Bobula a míč směřující na branku přeskočil domácímu brankáři přes prsty za jeho záda - 4:1.

Ohlasy k utkání

Dnes jsme si dali za cíl vyhrát i poslední utkání jarní části, což se nám nakonec povedlo. Domácí fotbalisté byli ale hodně nepříjemní a hrál se velice kvalitní a za teplého počasí i fyzicky náročný zápas. Naše výhra byla zasloužená, ale nakonec rozhodly dvě šťastné branky z přímých kopů. Za celou jarní část a všech 14 vyhraných zápasů zasluhují kluci velkou pochvalu.