V neděli 19. května přivítali na domácí umělé trávě mladší žáci U12 Vyškov.
MFK Vyškov
5:1

Branky: Vališ 3, Bobula, Zedníček

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Kohout - Málek, Mach - Kuchař, Bobula, Dobrovolný, Vališ - Pešava, Zedníček (Poul, Bartoš)

Do utkání jsme nastoupili bez dvojice brankářů a v brance musel zaskočit hráč z pole. Od začátku jsme se tlačili do zakončení a úvodní branku vstřelil hlavou po rohu v 8. minutě Zedníček. Poté přišla divoká tříminutovka, kdy nejprve hosté ve 14. minutě vyrovnali, aby jsme dvakrát rychle odpověděli a v 16. minutě vedli 3:1. Po této brankové smršti došlo k prostřídání hráčů a skóre se již do konce poločasu neměnilo.

Do druhé půle jsme měli jasné pokyny zvýšit aktivitu ve všech řadách. Bohužel houževnatě hrající hosté nás moc do šancí nepouštěli. Až v 67. a 75. minutě jsme vyškovský val dvakrát překonali Vališem a uzavřeli konečné skóre na 5:1.

Ohlasy k utkání

Dnes se nám nevedl rychlý přechod do útoku a u některých hráčů chybělo větší nasazení, aktivita. Do přehuštěné obrany se nám těžko hledala místa k proniknutí k hostující brance. Soupeři se po fyzické stránce vyrovnávají ať v osobních soubojích nebo kombinaci, držení míče. Vše bude náročnější a nikdo nám nedá nic zadarmo. Pochvalu zaslouží obranná fáze, až na několik chybek se nám dařilo soupeře nepouštět do větších šancí.