V sobotu 11. května sehráli mladší žáci U12 mistrovské utkání na dobře připravené přírodní trávě ve Znojmě.
9. kolo | 11. 5. 2024 |
SpSM-Jih U12 9-16
1.SC Znojmo
FC Žďas Žďár nad Sázavou
1:5

Branky: Pešava 2, Vališ, Vrša, Dobrovolný

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Sochor - Málek, Mach - Kuchař, Bobula, Dobrovolný, Vališ - Pešava, Musil (Hoang, Vrša)

Komentář

Do utkání jsme šli v hodně okleštěné sestavě s jedním střídajícím hráčem. Z utkání U13, kde odehrál zápas, nám pak alespoň deseti minutami vypomohl Matyáš Vrša, který pak ještě dochytal posledních 15 minut v brance. V prvním poločase se nám zranili navíc dva hráči, kteří dohrávali utkání se sebezapřením. Do utkání jsme měli výborný start a v 15. minutě vedli 3:0. Navíc jsme v první půli neproměnili dalších pět tutovek a tak bylo poločasové skóre jen 4:1. Ve druhém poločase jsme hned z první akce navýšili skóre zápasu na 5:1, ale zbytek utkání nám již herně nevyšel. Pochvalu ve druhé půli zaslouží hlavně domácí hráči, kteří v této fázi hry přispěli nebojácným kombinačním fotbalem.

Ohlasy k utkání

První půli jsme zahráli výborně. Napadali jsme, byli jsme aktivní na celé útočné polovině domácích. Jediné co se nám nedařilo bylo efektivnější zakončení, kdy jsme nevyužili asi pět samostatných nájezdů a trefovali vždy domácího brankáře. Druhý poločas jsme začali znovu dobře a vstřelili rychle branku, ale na posledních třicet minut by jsme měli co nejrychleji zapomenout. Co jsme si v poločase řekli, to jsme ve druhé části nesplnili. Přestali jsme být aktivní, nedrželi míč, nedokázali jsme přesně kombinovat. Po zápase jsme si vše vyříkali. Takto se nadále rozhodně nehodláme v dalších zápasech prezentovat.