V neděli 14. dubna přivítali na domácí trávě mladší žáci U12 Svratku Brno.
FC Svratka Brno
3:2

Branky: Pešava, Vališ, Musil

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Sochor - Málek, Kuchař - Strnad, Bobula, Jenček, Vališ - Pešava, Musil (Tomšík, Zedníček, Kohout)

Do zápasu jsme šli po několika omluvenkách a nemocech s cílem využívat křídelní prostory a dostávat míče před branku do zakončení. Bohužel se nám to v prvním poločase moc nedařilo. Hrálo se v chumlech a hosté nám moc prostoru k zakončení nedávali. Mohli jsme tak být spokojeni s jedinou brankou, kterou vstřelil ve 12. minutě Pešava.

Po přestávce jsme začali zakřiknutě a dobře hrající hosté nás drželi dlouho na distanc od své branky. Až v 53. minutě prokázal svoji pohotovost Vališ a křižnou střelou k tyči uklidnil domácí - 2:0. Místo klidu však přišly neuvěřitelné minely domácí obrany. V 58. minutě hosté z blízka snížili a v 63. minutě nechali domácí na půlce úplně volného hráče, který po nakopnutém míči udělal kličku Sochorovi a hosté do prázdné branky vyrovnali. Poté mohlo býti pro domácí ještě hůře, ale tentokrát další hrubku obrany Sochor výborným zákrokem napravil. Posledních deset minut přišel mohutný závěrečný tlak domácích, který domácí nakonec využili. V poslední minutě domácí z pravé strany pronikli do vápna, následovala přízemní střela, kterou brankář hostí s námahou vyrazil k Musilovi, a ten střelou nad ležícího brankáře rozjásal domácí hráče a fanoušky. Domácí tak nakonec rozhodli zápas, který měli z velké části pod kontrolou, ale sami si ho nakonec svojí nedůsledností zbytečně zkomplikovali.