Ve čtvrtek 28. března nastoupili ke své jarní venkovní premiéře mladší žáci U12 ve Vyškově.
MFK Vyškov
3:9

Branky: Vališ 3, Strnad 2, Dobrovolný, Pešava, Musil, Zedníček

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Sochor - Málek, Jenček - Strnad, Mach, Dobrovolný, Pešava - Vališ, Musil (Poul, Zedníček)

Utkání se pro nás nezačalo dobře a ve 4. minutě jsme prohrávali. V dalším průběhu prvního poločasu jsme ale předvedli několik krásných akcí a branek. Dařilo se nám posouvat míč rychle od nohy a zakončení se nám dařilo konečně proměňovat. Celkem sedm branek po sobě přineslo naše vedení 7:1.

Druhý poločas již tolik krásy nepřinesl. Ač jsme kluky upozornili, aby pokračovali v nastavené hře i střelecké aktivitě, stal se úplný opak. Domácí navíc zjednodušili hru a míče začali nakopávat na naši útočnou polovinu. Bohužel dnes jsme měli hlavně ve druhé půli v obranné hře velká okénka, které domácí potrestali naštěstí jen dvakrát. Zápas tak nakonec skončil našim zaslouženým vítězstvím 9:3.

Ohlasy k utkání

Dnes musím kluky pochválit za opravdu výbornou první půli. Vše co jsme si na předzápasové poradě řekli, bylo splněno. Míč jsme chtěli posouvat rychle od nohy, při předpokladu zahuštěné obrany. Vyžadovali jsme co nejčetnější zakončení a chtěli jsme přecházet konstruktivně z naší poloviny a rychle kombinovat na útočné polovině soupeře. Do druhého poločasu kluci ale nastoupili se špatně nastavenou hlavou a ač jsme nadále dominovali, výkon již tak povedený nebyl.