V sobotu 11. května sehráli mladší žáci U13 mistrovské utkání na dobře připravené přírodní trávě ve Znojmě.
9. kolo | 11. 5. 2024 |
SpSM-Jih U13 9-16
1.SC Znojmo
7:2

Branky: Prokop 2

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Kachlík - Krejčí, Vrša, Krajčo, Kopeček - Dvořák, Svoboda, Koubek, Polanský, Mach - Prokop (Vomela, Šulc, Večeřa)

Hned ve 2. minutě se domácí tým ujal vedení, chybnou rozehrávku hostí potrestal Vorbis - 0:1. Ve 14. minutě po akci z pravé strany zvýšil Král. Další branku inkasovali hosté po rohu z pravé strany, kde hlavičkoval na přední tyči nikým neobsazený Zhelezniak - 0:3. Ve 20. minutě se dočkali také hosté, samostatný únik s přehledem proměnil Prokop - 1:3. Do konce poločasu přidalo Znojmo další dvě branky. Po dalším rohovém kopu se prosadil opět Zhelezniak a na 1:5 zvýšil Mandát a stanovil tak poločasový výsledek.

Druhá půle byla o něco vyrovnanější, ale branky padaly dále. Ve 49. minutě skóroval Hitchenko a na druhé straně se prosadil opět Prokop, kterému vybojoval a naservíroval míč Mach. Poslední slovo měl domácí tým v 69. minutě, poslední branku utkání vstřelil Demjanovič - 2:7.