Ve čtvrtek 28. března nastoupili ke své jarní venkovní premiéře mladší žáci U13 ve Vyškově.
MFK Vyškov
2:3

Branky: Zedníček, Vrša, Svoboda

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou: Kachlík - Krajčo, Vrša - Kopeček, Svoboda, Koubek, Zedníček - Polanský, Dvořák (Vomela, Fialová, Mach, Šulc)

Utkání se nám začalo komplikovat už po cestě, kdy jsme vlivem dopravní situace v Brně dorazili na stadion krátce před úvodním hvizdem a utkání tak začalo se zpožděním. Tímto chceme poděkovat domácímu týmu, že nám daroval prostor k rozcvičení.

Zápas hraný za silného větru moc kombinaci nepřál, ale branky začaly padat velice brzy. Nejdříve napřáhl z dálky domácí Pintýř a otevřel skóre utkání. Za další minutu již bylo srovnáno, Polanský vybojoval zdánlivě ztracený míč pro Zedníčka, který vyrovnal na 1:1. Vyrovnanou první půli vyhrál domácí tým zásluhou druhé branky Pintýře 1:2.

Druhá půle začala šancemi na obou stranách, ale ujala se až střela Vrši, která mířila přímo do horního rohu branky 2:2. V momentě, kdy utkání směřovalo do remízového stavu, vniknul do pokutového území Koubek, který byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Svoboda 3:2.

Utkání jsme tak dotáhli do vítězného konce, který si hráči za svůj přístup a bojovnost určitě zasloužili.